Верітас Ярослави Матічин

Дуже люблю пости з враженнями про прочитані книжки. Хочу поділитися і своїм останнім прочитаним і важливим.

Нещодавно М. дала мені книгу. Ярослава Матічин. Верітас. В книзі три оповідання, чи то навіть невеликі романи. Анна крізь віки. Чаша любові. Верітас.

Те, що я читаю останнім часом — сповнене цинізму, брутальності і вульгарності. І я сприймаю це закономірно – література ж – дзеркало суспільства. Та й мої проби пера на блоксі – суцільна брутальність. М. , правда, називає це хорошою українською еротикою, але я б сама, особисто, сильно про це посперечалась.

До чого цей вступ? Короче – сьогодні укр література, як сучка бліх, набралась матюків, грубості, цинізму і т.д. Мало хто інакше пише. Мало, але пишуть.

 

Ярослава Матічин. Верітас. Це книга – яку не соромно дати почитати доньці. Це про вічні і прості істини. Про любов, про Бога, благородство і шляхетість.

 

Коли починаєш читати – виникає думка – ну, простувато якось, героїня така позитивна. І перша і друга і третя. Де тепер такі дівчата є?

 

Тай чемно так все писано… де ж мат, блат і секс?

 

Але я читала. Не відірватись. Як воду чисту пила. Як з світлою і доброю людиною говорила. Я навіть не поспішала, коли читала – задоволеня розтягувала.

 

А ще – ця книга для тих, хто любить і знає Львів. Це, навіть можна назвати книга-признання-в-коханні-до-Львова.

 

Про що саме книга? Це три різні, але подібні між собою історії. Героїні – молоді дівчала, котрі у пошуках щастя і боротьбі за коханя проходять дорогу випробовувань своїх душ на вірність і доброту.

 

А ще – якщо Ви, як і я маловіруючі – то ця книга відкриє Вам багато в плані віри. Переосмислите і задумаєтесь.

 

Особисто я також була приємно вражена цікавими історіями, котрі розповідаються читачам, як дослідження самих героїнь в царині історії, філософії, теології та релігії. Дуже цікаво.

 

Можна, значить, і сьогодні писати пристойно і достойно. Буду в Львові – піду шукати авторку. За автографом.

 

 

Попустило

Два дні я по-суті працювала на морозі. Попри купу задоволення від роботи – вчора під вечір я злягла з божевільною мігренню. Було дуже боляче, але – захотілося писати. Ось вам і результат – я рефлексую на біль як собака Павлова – писаниною))) Вже навіть не важливо від чого біль… оце-то звичка)))) Але від душевних викривлень попустило – я в адекваті.

 

Чорти беруть від того що коментарі додавати не можу. Вже писала тричі адміну. А тепер відкрито заявляю – що він безсердечна і неуважна до своєї роботи людина! Може хоч так допоможе!!! Ну, змініть щось!!! Знаю – не поможе…

Ромашко, Мурашко, Олімпіє, Цитрино і Джеті – читаю всі Ваші пости – але коментувати у себе незручно і забуваєш, що писати мала… Давайте вже проти адміна дружити, чи що? Бо хоч завдяки йому ми тут і зустрілися і маємо що писати і читати, але ж чого так???!!! Ну?

Зневага

Буття перейшло у декілька визначень. Занадта самовпевненість. Недовіра усім. Суцільна зневага.

 

Самовпевненість. Може вона не занадта? Може я таки чогось варта? Я дивлюсь на своїх одноліток, які не встигли того, що я – і стаю ще огиднішо-зверхнішою. Якщо хтось встиг більше – кращі умови старту були. У мене всьому є виправдання.

 

Недовіра. А хіба не виправдано? Усі душевні щирості завершувалися одним – цій людині не варто було цього знати. Виключення – хтось один-двоє у моєму світі.

 

Зневага. До усіх слабкостей. Чужих. А своїх? А хіба вони ще є?

 

І ПАРАЛЕЛЬНІСТЬ. До всього. До всіх.

 

Викликайте «Швидку». Я наказую!

 

Господи, ну зроби щось! Ну, пошли КОГОСЬ, ну забери це чортове кохання, ну дай РОЗУМУ! Не перетворюй на суку, бо до краю зсучилась!

Я ціную все що маю, я радію кожному дню бо жива, бо ходжу по Землі…  Я обожнюю своїх рідних! Я порву цей світ!

Швидку, з психушки, викличте… Будь Ласка…

Тихоне, котичку, приїдь, зроби чаю, бо не встаю…Нудить.

Нічого не сталось. Нічого не змінилось. Просто я ненавиджу морози.

Добре

У мене такий стан, що називається – так добре, що й писати нема чого…

 

Приїжала Свєтка. Відрівались від Землі.

 

Наговорились, напились, ще наговорились, з усіма побачились, ще наговорились… Нагулялись, нафотографувались…

 

Демон. Демон з Свєткою познайомився. Мені було приємно, що вони знайшли спільну мову.

 

В нічному клубі Він бігав, вирішував якісь питання чи то свої крутелицькі проблеми. Кілька разів підійшов, привітався, зробив комплімент. Але… У нас же високі стосунки (типу секс на люстрі). У нас свобода – кожен живе своїм життям.

 

Мені стає нудно. Я розумію – що наші стосунки досягли апогею. Краще вже не буде. Момент зривання даху минув. У мене.

 

А Він? Він звикає. Тісніше входить у моє життя. Допомагає.  Я перестала смикатися. Коли чоловік дає тобі гроші – він прийде, щоб ти їх відробила. Домовлятися про зустрічі стали просто і буденно.

 

От ця доля секунди визначила все. Тепер я знаю – що Він прийде. Не смикаюсь. Я впевнена. В собі. Здається, ця впевненість його лякає. Він так не звик.

 

Тоді, в нічному клубі я відчувала його спиною, але жодного разу не шукала його поглядом. А він очей не зводив.

 

Я давно перестала говорити про свої почуття. Я взагалі, останнім часом, більше мовчу. І скептично кривлюсь. Секс від того гіршим не стає. Навпаки.

 

На днях подарував мені орхідею. Я давно хотіла її собі купити. Я обожнюю ці квіти. А я ж навіть не натякала. І мови про це не було. Вгадав. Догодив.

Коли, вже після, у мене, ми пили чай, я розслаблено відкинула голову на спинку дивана.

 

Суть не в тому, що я зробила. Розумієте – я стала почуватися при ньому вільно. Так – ніби він звичайна людина.

 

(Раніше: постійно калатаюче серце, важко говорити, важко дихати, постійно плутаюсь в словах – одіотка – руки тремтять — психопатка).

Помітив. Сука.

 

—                    Ти мене лякаєш… — ого це ми вже й українською заговорили!!!!

—                    Чого? Просто мені добре…

—                    О, я пісню одну згадав – дуже люблю її…

 

Демон шукає онлайн Лєпса «Я тебя не люблю…» Десь дуже глибоко в мені проходять розряд. Слабенький правда, біля 50 вольт. Нам таке – шо децкі сказки…

 

— «Я тебя не люблю, это главный мой плюс

Я на это кино не куплюсь

Даже лучше, что я тебя не люблю» — заливається Лєпс.

 

Я дивлюсь Демону в очі, шкірюсь і підспівую. Він теж посміхається. Але йому однозначно не смішно. Він програв.

 

—                    Ще чаю? – питаю.

—                    Нет. Мне пора.

—                    Як скажеш.

 

З цих стосунків більше не вичавиш. Це – і то забагато.  Мені б рік тому цю картину показали – не повірила б. Не кожне кохання має закінчуватися весіллям. І справжнього Демона на ланц не посадиш. Хіба це буде Демон? А жити з Демоном? Це взагалі комусь треба? Нафіг не треба. Правду кажу.

 

Мені не стало нудніше жити. Навпаки – спокій на особистому фронті вивільнив купу часу для роботи, десертації, рідних, друзів…

 

Але… Серцю на обід, замість гострого і палаючого, солодкого і солоного, замість вина і меду, почали подавати супчик, рис відварений і компот. Це, безумовно, дуже корисна їжа. Правда ніяка. Ну, може довше проживу…

СВЄТКА

Ні у мене не було достойного захоплення сільського минулого. Стара Гвардія – це зовсім не коло вірних до смерті друзів.

 

Ця компанія збилася приблизно тоді, коли я навчалася в 11-му класі. Вхідним квитком до неї було – жити «по-понятіям». Та нє, не зеківським. Звичайним. Але тре було не закладати, мати гумор,  головне – любити випити, не «шкалити», не жмотнічати.

 

Так, от – ми не були друзями – з одкровеннями і щиростями – ми просто постійно пиячили разом. І все.

 

А ще до того Вільна пройшла милу катівню, під назвою клас-школа. Я про школу навіть згадувати не люблю. Не любили мене там. Капець.

 

Спочатку я мусила дружити з дітьми інтелігентних подруг моєї Мами. Коли мені ця компанія, що гралася ляльками до 10 класу обридла, я опинилася за бортом. Красуні-стерви-однокласниці мене в компанію не взяли – відмінниці, які погано одягаються, не ходять до клубу, а їздити на собі не дозволяють – в таких туснях нідочого.

 

(Я от тільки часом думаю – якого бена вони до мене в Однокласниках в друзі лізуть, якщо ми ні в школі, ні після неї не спілкувалися взагалі???)

 

Далі. Коли я врешті виплакала в Тата й Мами право на Клуб, до мене дійшло, що мені ті однокласниці не дуже й треба. Стара Гвардія складалася з тих, хто вже школу закінчив, і ще кількох – парадокс – зовсім молокососів. Але мене туди «взяли». Без проблем. Коли в селі заговорили, що Вільна (донька таких інтелігентних людей) пиячить і курить – від мене відвернулися ще й вчителі. Вдома почався гармидер під назвою «важкий підліток».

 

В моїй новій компанії я почувалась дуже комфортно. Там я була в міру значимою. Але… Половина моїх нових друзів і читати нормально не могли… А я грецькі міфи на пам’ять ще в 4-му класі зачитала, першу частину «Енеїди» Котляревського «от нефіг делать» на пам’ять вивчила… Я закінчила музичну школу, я прочитала всю класику, я писала вірші… Я слухала Висоцького… Жостко, правда?

 

Короче, так у мене склалося враження, що люди, які вміють дружити (які можуть бути дружелюбними) – це п’яниці, курці, шльондристі дівки і…. ще зануди, мабуть.

 

Вступу до універу я не просто чекала… Я його ТАК чекала!!! Я чекала, що там щось має змінитися. Щось нове має прийти.

 

«Нове» поселили в кімнату гуртожитку після того, як ми вже там прибрали. Але «Нове» від цього не дуже й конфузилось. «Нове» було безпосереднім і безустидним. Воно роздяглося до гола, і хвилин 5 рилося на своїх полиці, не відчуваючи ніякогісінького сорому.  Я-то була не дуже «зажата». Але так!

 

Отак, майже голяка, у моє життя увійшла СВЄТКА. МОЯ СВЄТКА.

 

Ну, в перші дні, (в кімнаті нас було 4-ро) ми, звичайно, одне до одного придивлялися, у висловах не розганялися. На вихідні ми з Светкою залишилися вдвох.

 

—   Треба в кімнаті замести. – кажу я.

—   Точно – треба – каже Свєтка.

 

Я йду, беру віник і кладу його посеред кімнати. Типу – бери – мети. Але Светка віника «не побачила». Сваритися одразу теж не горіло.

 

Два дні віник пролежав серед хати. Ми до нього звикли. Вже навіть автоматично його переступали.

 

Це був перший і останні раз, коли ми щось міряли, випробовували і змагались.

 

В хаті замела наша третя колєжанка, коли приїхала. А ще через тиждень був День міста. Ми обидві напилися, щиро поговорили. І з тих пір… Я не знаю, як це назвати, але пізніше одногрупники зізнались, що думали, що ми родички, або сестри, які були знайомі ще до універу.

 

У нас був спільний гаманець – брали з нього скільки кому треба, спільні лахи, спільні конспекти, часом навіть спільні хлопці.

 

Суть була не лише в тому, що я зустріла людину – яка більше за мене прочитала книжок і разом з тим могла більше мене випити. Я зустріла людину, якій можна довіряти. Бо вона була чеснішою за мене, щирішою, прямолінійнішою, вірнішою собі і людям. Вона НІКОЛИ не лицемірила, не казала на чорне «біле». І ще, в універі, їй було насрати на все і на всіх. Окрім мене, хіба що.

 

Соньоока, чорнокоса, тендітна дівчина одразу опинилося в центрі уваги хлопців курсу і факультету. Але виявилося, що у цього створіння крім янгольського обличчя ще є язик диявола. Короче, хлопці по-черзі переконалися, що Свєтка «стєрва» і заспокоїлися.

 

Що до самої Светки – хлопці у неї були – максимум на вечір.

-Дєбіл. Вони всі дєбіли – казала Светка лежачи на ліжку і пускаючи кільця диму в стелю.

 

О, да! Свєтку важко уявити без цигарок. Курила вона і курить – як паравоз.

 

Знаєте, що я визначила для себе як СТИЛЬ? Стиль — це коли поєднуєш непоєднуване, а воно – от блін – виявляється –  демонічно-гармонійним.

 

Уявіть дендітну з майже дитячим обличчям дівчинку, яка з голими грудьми лежить на ліжку і розмірено-філософськи курить… Ага — воно)

 

Хлопці дуріли від Светки – завжди хочеться того, що недоступне. Я ще наприкінці першого курсу почала зустрічатися з майбутнім чоловіком, тому ділити  нам не було чого. А, так, був такий час, коли ми з Свєткою по-черзі зустрічалися з Тихоном – зранку одна – ввечері друга. Але, так, як стосунки були без сексу, а наші з нею прогресивні погляди не дозволяли звертати увагу на такі дрібниці, як поцілунки, то у виграші були, мабуть всі. І Тихон теж)))) цьому, взагалі, важко дати назву. Але таке воно якесь у нас було.

 

Мушу писати правду. Як на кожну каструльку є кришка, так і на Свєткину душу знайшовся «свєтка в штанях». Свєтка полюбила – сильно і гірко. Чому гірко? Думаєте він її не хотів? Хотів. Навіть тепер, вже одружений, ВІН досі про неї питає. Але….

 

Це важко пояснити. Свєтка шукала в ньому купу недоліків, лиш би позбутися його, лиш би знайти привід посваритися, розійтися черговий раз. Це не божевілля. Просто Свєтка ВІЛЬНІША за мене в 100 разів, і розуміння того, що її волю може бути покорено, що вона може комусь належати, що доведеться під когось прогинатися, що доведеться хоч на карат обмежити свою свободу – зводила її з розуму.

От таке… Вибач, Стара, коли це читатимеш… Але без цього писати – не було б сенсу…

 

Фіг з ним. Далі.

 

У нас була ДУЖЕ погана репутація. Стереотипна. Випадало з системи одне – ми обидві дуже добре навчалися.

 

З часом ми обросли такими самими, як самі. Це – були СПРАВЖНІ друзі. І їх було багато.

У нас вічно не було грошей, але у нас завжди було весело. І авторитетів для нас в цьому місті, не було)))))) Наше безолаберно-вільно-щасливе життя у одних викликало осуд, у інших заздрість.

Та, це не мало значеня. Нам завжди було про що поговорити, над чим (чи ким) посміятися.

 

З хлопцями у мене на відміну від Свєтусі вічно були любовно-драматичні історії. Але і тоді і зараз Светка скаже «ЗабЄй…» і мені одразу стає ясно – таки треба «Забити». Все просто, виявляється.

 

Але не думайте, що Стара байдужа. Вона кістми лягала проти всякої несправедливості. І за кожного переживала. І кожному допомагала. І на гроші ніколи не звертала уваги.

 

я ЛЮБЛЮ її усім серцем. Аж зурочити боюся.

 

Сьогодні Свєтуся живе в Києві і її вартісні мізки дали їй можливість працювати на досить поважній посаді.

А на Старий Новий рік Свєтуся має приїхати до мене. Демон вже навіть столик для нас замовив. (Він, до речі, Старий Новий рік у цьому ж нічному клубі зустрічатиме. «Извини, Солнышко, но я буду со своей «старой» компанией. Хотя, я уже сам хочу увидеть Твою Светку.»).

 

Раніше суботи, точно нічого не писатиму.  До мене їде МОЯ СВЄТКА!

***

Лише завтра в окремій замітці коментарі понаписую, бо я тільки що побачила Ромашкин блог в рекомендованих і її статтю з цього приводу  і я щиро і радісно посміхаюсь, хоча від втоми очі добре не бачать. просто засинаю. Але так хочеться схопити цю дівчинку, обійняти, потермосати і сказати — от бачиш ! Вітаю)

холосте Різдво

Різдво було холостим, не лише тому, що снігу не було, а ще й тому, що святкувала я його більшою мірою під знаком свого холостяцького життя і своїх друзів-холостяків.

 

Мама вже друге Різдво святкує з Бабою. Ми розуміємо – Баба зовсім стара і самотня. Пертися до неї всім – задалеко і гармидеру забагато. Але без Мами мені і Різдво-не-Різдво. Менше з тим. Ми з сестрою все зготували, 12 страв на стіл поклали…

Сестра вишиванку одягла. А я кофтинку з голими плечима і декольте до пупця. Не навмисне. Приїхала в такій. А тут Швагро якогось свого Родича притаскав – третє ребро від сраки. Він проїздом (який дурний у Свят-вечір кудись їде?). Ага, не такий він і дурний. Щось там викладає в одному провінційному Вузі.

 

Ненавмисне, звичайно, але Родич всівся на Марусине місце. Вона того якось до уваги не взяла (теж нонсенс). Але мені довелося б біля Родича сідати. Це мало би такий вигляд – з одного боку столу – Сестра з чоловіком – а з цього боку – я ж Родичем. І Тато, як патріарх по центрі. Ніби фігня – а от не хотілося! Я всіма переколотила (постійними місцями), (ніби не помітили). Навпроти всілася. Ще гірше. Родич – саме мужик у розквіті. А у мене тут цицьки наверх. І Родич, хлоп чемний, намагається не дивитися – а фіг там! – куди ж дивитися? – як вони перед самим носом. Яка там кутя, як тут цицьки на тарілці! А горбитися мене Мама з дитинства не вчила. Біда тай годі!

 

Щоб не загострювати конфузу під Татову слив’янку, я по-англійськи пішла спати. Фух!

 

***

Зранку (він у мене в обід почався) прийшов до мене колядувати мій ліпший друг – Князь. А  як же Тихон, скажете? Тихон у мене друг в Місті, де я живу і працюю, а тут в селі, на історичній батьківщині у мене ліпший друг –Князь!  Зустрічайте!

 

От. На вигляд йому років… А взагалі–то ніколи не зрозумієш, скільки йому. Він у нас Вєчно Маладой. Останніх 5 років йому все 30.

 

Князь худорлявий, підтягнути, нижчий од мене. На морду – так собі – а по тілу — анатомію м’язів вчити можна. Я одного разу навіть уламала його на фото-сесію – гарно вийшло…

 

Князь вчився тільки в школі. Працює охоронцем. Але, він помішаний на історії – ще більше, ніж я. На цьому ми і зійшлися. Звідси і його «поганяло» (ну, кличка, значить).

 

Годинами разом можемо якісь вумні книжки гортати, по-археології, особливо… Хоча, дружба наша з ним починалася у ті далекі буремні роки, коли Тато вперше пустив Вільну на «діскатєку в клуб»! Самогонка з «точки», закусь – зелені ябка і вода з колонки, з одного стакана, по-черзі… І «Вєтєр с моря дул» в сільському клубі з прогнилим дахом і підлогою… Окрему замітку можна написати! Треба буде) Короче, нас поєднують також незліченні літри ядовитого спиртного, перепущені через наші тоді юні організми. Спільні бійки, шашлики, пікніки… Класна людина мій – Князь. Його буття ніяк не визначає його свідомість. Він над цим зумів піднятись. Рідко буває.

 

Менше з тим. Він давно «вхож в семью». Тато з часом забув, як колись ганяв дрином моїх друзів-алкашів. Князь приходить в гості на усі свята.

Князь запеклий холостяк. Не знаю, у чому справа. Він не гей. Точно. З дівчатами зустрічався і зустрічається. Але поверхнево якось. І не довго.

 

«Ще встигну» — відмахується. Або – «Ну для чого це мені? Я не розумію! ДЛЯ ЧОГО???» Так, він у нас Вільний Художник. Він собі – книжки днями читає, по спортзалах ходить, по лісах – «просто люблю гуляти», по полях після дощу – і вже добру колекцію Київської Русі зібрав. Не він – речі – вони його знаходять)) Їде куди хоче, п’є скільки може. (А може багато. )

 

О. То його вже давно і питати за женячку перестали. А це шось вони з моїм Татом, поки я тарілки доносила – за призначення жінки взялися говорити. Філософи, блін.  Сестра моя Малого на руках кошкає – наочний посібник. Філософи роблять висновок – жінка завжди має бути вагітною! Тоді вона буде щасливою!

 

— Чуєш, — кажу сумно Сестрі – он тобі рецепт щастя. Так шо – гайда, вперед, а то будеш, як я …– ПАУЗА — спати до обіду, по замках кататися, по дискотеках і спортзалах швендятися! )))))))))))

 

Отож бо й воно!

 

***

У нас з Князем дурнувата традиція – на Новий рік шашлики смажити. Але щось ми розлінились. (Старіємо, видно). Тому міроприємство трансформувалось у вечірню прогулянку з розпиванням домашнього вина на березі ставка.

 

Дзвонять друзі зі старої гвардії: — Князь! Ти у Вільни? Валіть до нас – в бар! Не прийдете – за вами прийдемо!

 

Я не хочу йти в бар, як пес, але Князь каже мені – раз люди, які не бачили тебе найменше рік – згадали тебе і хочуть бачити (раз є люди, які просто хочуть Тебе бачити)– значить – треба йти.

 

Да… Сьогоднішій сільський бар – це вам не клуб з самогоном і яблуками. Все культурно. Барна стійка, холодильники. Дешеві столи в два ряди, накриті дешевою, безсмачною, аж від того, милою клейонкою… Чи музика, чи просто колонки скриплять?(хм, Вєтер с моря дул, був явно не таким депресивним). Школярі дудлять пиво. Хлопці курять в залі, дівчата виходять на двір. Оййййй…

 

 

Стара гвардія по-блату всідається біля стійки. Аж не віриться… Рідні милі морди!!!! Ми ж такі різні – усі так по-різному живемо — а маємо те спільне, що ріднить на вік – юність… Ех! Ось ще один шматочок щастя! Ржемо – животи болять!

 

***

Та-да-да-дамммммммм!!!!!!!!! Бувають речі, абсолютно не гармонійні і не феншуйні у певній обстановці. Як, наприклад – Сашкова Теща, що наче чорт з табакерки з’явилась біля нашого столу.

— Все. Давай уже додому. Діти плачуть, Галі тяжко.

Сашко, добрячий, хороший хлопець, ще майже тверезий. Чудовий сім’янин, до речі.

—  Бачиш, а ти йти не хотіла, — штурхає мене Князь.

Сашко дивиться на всіх нас страдницькими благальними очима.

—  Та йди, йди – все нормально. Йди. – кажу я. Треба зараз шкандалю на все село?

—  От тому я й не женюся! – кричить випимший Князь, вслід уярмленому Тещею Сашку.

—  Хоронили тещу – порвали два баяни – додаю я вже тихіше.

— Дурна баба – резюмує збоку Анька – ну, хай він на чотирьох, серед ночі додому прийде – ти йому зранку – щоб чужий ніхто не чув і не бачив – яйці через очі вирви – але таке! – ну для чого на людях позорити?!!!

 

Я з Анькою солідарна. Всяке буває. І, навіть, якщо Сашко в саме Різдво відбився на годину від сім’ї і дому … Хоч то і Різдво, і діти там… Хм… То вже таке – побічні ефекти шлюбу – нам  з Князем не грозить… Ні мені – чоловіка п’яного з бару чекати, ні Князю – тещею бути водимим… Я не кажу – що то правильно і добре. Але у нас – так.

 

***

 

Таке. Поки ще до книжки, писатиму, що можу) Навіть якщо воно нудне, чи його забагато, чи воно тільки мені зрозуміле… (це про всяк випадок – раптом Вам не сподобалося))))

 

І, замість коментарів.

 

Замітка Олімпії. – то не просто замітка! Хроніка Блогівського життя!!! Треба мати мізки – так написати. Читала з ніжністю. З глибочезною повагою, до Олімпії…

З приводу видалених блогів – у мене подруга теж видалила – блог. А мені шкода. Навіть, якщо це був спосіб попрощатися з минулим. Минуле не зітреш. А були ж люди, що хотіли тебе читати…

І вже, зовсім сентиментальне (від замітки Олімпії мене щось розсентименталило) – я так часто уявляю людей, блоги яких читаю… Знаю – вони зовні, точно, не такі, якими їх уявляю… Яка ж то таки дивна, чудова і загадкова річ – читати щоденники тих, кого ніколи не бачив…

 

О, і ще – вперше побачила блог ЯК ЙОГО НАЗВАТИ. Ух ти! — сказала я за першим абзацом…Круто, блін! Сподобалося. Мона, трохи посолю? Ну, мона, мона… Здалося – писанина з моєю схожа. Є щось подібне. Отже – зрозуміле. Все прочитати, звісно не могла – бо там дуже багато. Цікаво, тільки – чого авто-теми так багато? Чи у цьому вся фішка?

Як писати про жінок

Мене, слава Богу, вже почало попускати від манії величі, яка захлиснула мене після того, як мій блог з’явився в рекомендованих. А було від чого.

 

Мої друзі, котрі це читають, теж наперебій почали говорити, що варто було б розширити і якусь книженцію зліпити. І в цей момент я подумала – якби така книга справді вийшла – її довелося б дати почитати рідним, знайомим. Батькам, врешті. От би файно було!  Я хоч і ВІЛЬНА на всю голову, але ж залишаються якісь норми моралі. І, як це колись Маруся читатиме?

 

Зізнаюсь, я справді дуже давно і сильно хотіла написати книгу. Але  це мала бути інша книга. Книги, взагалі, мають нести щось чисте, вічне, праведне. А тут що? Пропаганда Вільниного вільного життя з пиятиками, гульками і Самотністю, якій я скотчем рот заклеїла. Он, сидить, курва, в кутку, до батареї прикута. Лиш очима стріляє. Сука така.

 

Знаєте, про що я хотіла написати книгу. ПРО ЖІНОК. Реальних. Тих, яких я знаю. Або яких знала, чи чула про них.

 

Про свою бабусю по маминій лінії, яка все життя працювала акушеркою в селі. Як вона приймала пологи в полях, в скиртах… Як везла важку породіллю в Різдвяну ніч в лікарню, на конях, в санях, через замерзлий Дністер, і біля самого берега вони провалилися в воду. Про те, що вона вміла робити свою роботу і вміла молитися. І всі «її» пологи були вдалими. І половину чоловіків в селі Сашками звуть, бо, зазвичай, її потім і питали, як дитя назвати і за куму брали…

 

Про бабусю по батьковій лінії, яка в голодні і голі післявоєнні роки пішла навчатися в медінститут, попри заборону її батька: «Відмовлюся від тебе, нам їсти нема чого, яке навчання…» І вчилася, живучи на стипендію. В останні дні місяця не ходила на пари – від голоду втрачала свідомість, тому мусила залишатися в гуртожитку, (в кімнаті жило 25 дівчат). А коли отримувала стипендію, першим ділом йшла в театр, і купувала собі гору морозива…

 

Написати, як моїй прабабусі, першій в селі, після Перемоги, сказали, що чоловік її живий і за пів’дня він буде вдома. І все село зібралося на подвір’ї, коли він повернувся… Як вона його зустрічала, при всім селі… (От би в сні побачити!)

 

І про тих молоденьких дівчаток, медсестер з Червоного Хреста в 1918, 1919, 1920 роках, справи яких я тримала в руках в архіві ЦДАВОВ… Які вірили в Україну. Тоді вірили…

 

Про свою подругу, яка тягне сама двох дітей, і ще одну, яка тягне трьох…

 

І офісних, успішних подруг, які мають все, і не мають нічого…

 

І ще одну подругу, красуню і розумничку, яка сама, без освіти і допомоги побудувала свій успішний бізнес, ганяє на крутому джипі, але всі свої Дні народження святкує в монастирі в Банченах, де вона похрестила 4-х діток з СНІДом, без рук, без ніг…

 

І, одну дівчинку з Блоксу, яка має у душі щирість і доброту, і тому ще має здатність кохати і самовіддано страждати. Це, до речі, не всі вміють. Наївність і «необстріляність» теж – великий дар. Часу.

 

Про МОЮ Светку – найцинічніше, найстервозніше, найбайдужіше, найвірніше, найдобріше і найчуттєвіше створіння на світі…

 

І заміжніх, щасливих подруг, які ввечері з перекошеними від втоми обличчями, повзуть до компів, щоб з тобою перекинутись, хоч словом…

 

Про жіночу душу.

 

Це те, про що я ДУЖЕ хочу написати.

 

Бачите, я Вам усім відкрила свою таємницю, свій задум, свою мрію… Але то ж така відповідальність… То ж не можна зробити аби як… Виношуватиму. Побачимо) І, думаю, щоб таке писати, треба мати в голові щось трохи більше, ніж зараз у мене є.

 

Фух. Досить. А то кинете читати – забагато…

 

***

О, а тепер, я нарешті вітаю усіх з Новим Роком!!! Тільки, думаю, Ви тих вітань уже стільки начитались…))))) Короче, бажаю, щоб були ви щасливі і здорові! Тай хватить)

 

***

 

І ще одне. Я ж коментарі так і не можу додавати. Я тут буду відписувати. У замітці.

 

Дуже Дякую Олімпії за теплі слова про мою писанину. А моя Маруся, до речі таки має синє платтячко… Воно улюблене)

 

Цитринко! Якщо ти це читаєш: я від твого блогу просто балдію!!! Кожного разу і ржу і матюкаюсь)) Про принцесу, яка не тямила принцом керувати я вже і собі в блокнотик переписала.

 

І ще у мене серйозне бажання надавати по голові сковорідкою. Але не Мурашкиному чоловіку, а її свекру. І заодно всім, хто причетний до того, що молодь не може дозволити собі окреме житло…

 

Geti, я таки дочекаюся твого блогу?

 

***

А, якщо комусь цікаво як я зустріла Новий Рік? Для мене це – сімейне свято – з рідними: Мамою, Папою, Сестрою, Швагром, Племінником, Марусьою. З шубою, олів’є, шампанським… Маруся натрощилась цукерок і з 12-м ударом курантів блюванула на мене. Рік почався неабияк)))) Добре, що їй одразу стало легше.

 

31, 1, 2, 3 — працювала з туристами і пиячила з друзями-гідами. А чого ще треба? З Новим Роком!