Сьогодні у мене було 8 березня. Він подзвонив, і я взяла трубку. (Дура, ідіотка, брехло пустослівне!) Через годину вже стояв на порозі з букетом тюльпанів і омріяною давно 829 сторінковою Забужко. Цю годину до його наради ми вирішили провести розпиваючи чай і спілкуючись. Через 5 хвилин мої труси були на люстрі…
Ще до того, я було взялася пояснювати, що мене ці чекання з розуму зводять, що я так більше не хо, і що я думаю, що… Демон, як демонам і прийнято в такій ситуації, сказав, що я багато думаю. Я відповіла, що якщо не буду думати і робити, як всі жінки, то у мене член виросте. Це його дуже потішило, і він запечатав цю молебень вичитаним на однокласниках статусом: «Раньше, я думала, что люблю, а оказалось что я люблю думать». Далі були труси на люстрі.
Згадала одну сцену з кіно: «Мам, почему ты плачешь? Потому, что я дура!» Дуже файний аргумент. Багатьом підходить.
За 10 хвилин до наради він зриваєтся і на ходу одягає штани. Я плентаюся за ним в коридор.
-Попили чая… Солнышко – ти сейчас такая красивая! Посмотри на себя – ти просто чудо… Вот такой ты мне нравишся!
Дивлюся – чудо розтріпане, голе, розрум’янене, з дурнуватим виразом – очі рівно не відображають нічого, крім спокою – блаженна… Чмок – і погнався.
Але я таки дуже спокійна. Одягаюся і сідаю сама пити чай. Баба нетрахана – що коса неклепана. І чого я казилася усі ці дні? Ніби мені не пофіг – є він, нема його… яка різниця… приходить же… коли… коли виходить… що я сама чаю не нап’юся? Ніби мені треба, щоб хтось під боком сьорбав…
Настрій робитьсчя чудовий. Хочу розважити Демона на нараді. Пишу йому анекдот в смсці.
Девушка подруге: а ко мне вчера Вася приходил. Бутылку принёс, сам налил, выпил, потом меня развернул, трахнул, кончил и ушёл. А чё приходил, так и не сказал.
Ги-ги) Смішно?
Розгортаю книжку. Музей покинутих секретів. Як же я її хотіла! Нарешті! Відключаюся…
Друге смс Демону.
З нової книжки: «… От цікаво, звідки у нас ця невитравна зверхність до минулого, переконання, буцім ми сьогоднішні, рішуче й категорично мудріші за них, тодішніх, — на тій єдиній підставі, що нам відкрите їхнє майбутнє, що ми знаємо, чим вони всі скінчать? (Нічим хорошим!) Щось наче в стосунку до дітей: настановчість, поблажливість. І, як і діти, люди минулого завжди здаються нам наївними – в усьому, від костюмів і зачісок до способу думання й почування…» поки писала, зрозуміла, що самотність (так і не змогла обійти це слово), це не тоді, коли трахатися нема з ким, а коли нема з ким говорити про книжку)) перспектива страшна – геніталії є у всіх, а спробуй знайти собі підходящого коханця! А книжки ж читають далеко не всі. То що робити таким, які хочуть трахатися з тим, з ким можна говорити про книжку?
Я наперед знаю, що він не відпише. На такі смс він ніколи не відписує. Але він їх потім перед сном перечитує. Сам признався.
Далі вже в азарті думаю, може ще йому написати: «Скажи ще, з якої це радості ти яйці постриг?» На таке він вже точно відпише. Але що зміниться в моєму житті, від того, що я буду знати, для чого він стриг яйці…
Поринаю в Забужко. Це як кайф від зернят – дзьобаєш, дзьобаєш, і ще хочеться і ще дзьбаєш, і годинами не набридає… Бо воду так не питимеш увесь день. А зернята – можна.
Забужко вся ВОНА. З теми на тему… З відчуттів на спогади, емоції і секс в перемішку з сімейними фото… Я чомусь маю кайф від такого читання… Це дуже українська література. Поза пострадянським простором ця геніальність – лише купа зіпсованого паперу. Не зрозуміють. А зрозуміють – то в дурку попадуть. Вони там дуже вразливі.
Хоча, от був же у них Ремарк. Бля, ну, рідненькі, ну писаки, ну переплюньте Ремарка, хоч, хтось, хоч новелою задрипаною якоюсь, щоб увесь світ зрозумів, про що ви… Як така розумна, то сама й напиши! Нє, я ж казала, що писатиму про бабів. Про українських. Тому це, якщо й колись буде, то буде ДУЖЕ українським. Куплю собі портрет Ремарка. Як не можем переплюнути, то давайте хоч поважати. Да?
Знаєте, як пише Забужко? Так, як моя сусідка Кицючка розказує про щось. Що небудь. Її розповіді починаються з того, що вона готувала позавчора. Це неодмінно має якийсь вплив, на подію, що сталася сьогодні. Деталізація – до дрібниць. Прикольно. Але Кицючка – не Забужко. Тому треба бути без жовчі, щоб те все переслухати.
А взагалі-то у них багато спільного! Говорить/пише БАГАТО. Детально. Майже до кожного слова окрема репліка чи уточнення, тому скоро вже не знаєш – що важливіше – головна нитка, чи ця, нова, яка вийшла, як уточнення.
От вам приклад (дуже скорочений) сьогоднішньої Кицючкиної розповіді про те, чому вона не віднесла на моє прохання в церкву список за упокій. Мені цю добру справу мама доручила саме тоді, коли я хворіла. В останній день того молебну мамі з бабою покійники проходу не давали – привиджалися їм, снилися і плакали ( а винна у тім була я ). І якби мама з бабою знали, що мені ніц довірити не можна – ніколи б житті таке діло не довірили. То Кицючкине виправдання (через тиждень) починалося з того, що коли 20 років тому хрестила її подруга дитину (далі детальна розповідь як подруга народжувала, з біографією лікарів, що приймали пологи), то на хрестинах подруга пила і співала. А через десять років, на весілля Кицючкиного сина (далі історія про життя сина, все про невістку і її сім’ю) подруга вже не пила, не співала і не танцювала. Тому що в штунди пішла. Кицючка ні в штунди (хоч то її подруга і могла б заігувати) ні в православну церкву не ходить і не піде, бо вона матюкається, чоловіку бреше (а по Біблії мала б його боятися і поважати) а ліцемірити не любить. Короче, це мона було б скзати так – я в церкву не хожу, бо не вважаю за нормальне не виконувати заповіді, а до церкви ходити.
Отже, якщо Ви уважні, то помітили багато спільного в тому, як розповідає Кицючка, як я Вам про це пишу, і як я хочу довести, що це ще має щось спільне з Забужко. Мізки не киплять?
Різниця теж є суттєва. Бо на відміну від Кицючки, Забужко пише про історію країни, (хм, але хіба ж дрібні історії Кицючки – то не історія країни?) Це, певно момент істини – треба бути Забужко, щоб перепустити через себе тисячі таких історій, а потім написати одну. Але зрозумілу усім. Історію. Кохання, країни, людини. Ну, добре, хай буде чесно: зрозумілу більшій частині української інтелігенції. Най вже буде.