Нове

У мене в хаті так добре, що навіть думати не хочеться. І робити нічого не хочеться. Під вечір у мене в квартирі фантастичне освітлення… другий поверх, велетенські верби, промінчики навскіс через гілки і тюль – як через воду… якби захотілося мотилися – було би чисте щастя… от і сіла писати – мені то як молитва.

 

***

 

Свій 29 День народження я зустріла в селі з рідними. А ввечері подалася до міста. Приїхала моя Светка. П’яні і щасливі ми пройшлися переможлним маршем по місцях бойової слави. Точніше – пішли в місцевий гадючник, який не змінює іміджу з наших студентських років. Там було класно! Ніякого клубняка – шансон і попса. Прокурене приміщення, дискотека і море горілки. Дивно, ніхто з нас не напився в дрантя. Дорослішаємо! ех! А то)

 

***

 

 

Зранку, проспались і задумались – відпустка на виході, треба кудись рванути. Домовлялися ж вдвох з’їздити! Годину пили чай і слинили – Одеса чи Карпати, і віддавши перевагу останньому варіанту, скидали підходящі і не дуже лахи в торбу і гайда – автостопом на перекладних !!!

 

Светку тягнуло в гори, як підлітка дрочити. У неї дипресуха (писати не буду чому – дозволу не спитала).

 

 

***

Сама подорож була прикольною – бо добиралися ми багатьма мілкими пересадками. Жерли пиріжки на автостанціях, пили каву з автоматів, спали і тряслися в авто-бусах- неопланах… в 21.00 прибули в Яремче.

 

Без подробиць – швидко знайшли житло і навіть компанію. Два місцевих мачо (один з них одесит) показували нам вечірнє місто, потім ми їли-пили в  «Туристі», гульбанили до ранку, від анекдотів і ржачки у нас усіх боліти животи. Потім я переспала з одеситом. Та ні, по тверезій. Просто захотілося. Класний був.

 

***

 

 

Да, Демон мене привітав з Днем народження по телефону – киця, сонечко ріднесеньке, будь здоровенька, щаслива і не бурчи на мене…. Бо ти сама собі гірше робиш своїми бажаннями і емоціями… сонце, вибач, інша лінія, я передзвоню зараз…

Передзвонив. Рівно через тиждень. Але я думаю, що тут навіть не варто про щось думати. І писати про це і про  нього взагалі.

(якогось бена ДУРА!!! я взяла трубку але одразу ж спохватилася і сказала що занята і не можу говорити…)

 

О! а хочете прікол? Янгол мене привітав. Не чекала і не думала. В есемесці було три слова привітання «наснаги, творчості, щастя». А далі – номер грошового переказу. Від побаченної суми у мене впала щелепа… ні, він таки мене кохав… і схоже – щиро…

чи то, кохати він уміє по іншому…

 

***

 

Продовжую…

Зранку ми з Свєткою снідали в смачнющому кафе, пили неймовірний чай і  мовчки дивилися, як гори димлять… після хорошого сексу, легкого сну, на фоні гір і кришталевого повітря я вирішила, що життя класна штука. «Ну, таки не погана», – погодилася Свєтка.

 

***

 

Того ж дня ми поїхали на Буковель, водопад Гук… була хороша погода. Цікаво, спокійно і добре… але Свєтці цього було мало. Їй захотілося на Говерлу. Це правда, коли тобі дуже хирово, підкорення вершини – це підкорення самого себе…

 

Ввечері ми навіть вирішили не пиячити – серйозна справа ж завтра…

 

***

 

 

Вирушили ми на Говерлу з самого ранку. Скажу так – підкорення вершини – це дійсно підкорення самого себе! Немовірні краєвиди, кришталеве повітря ( от що подарунок – там же тумани постійно!!!) сині гори…

 

Мені особисто підійматися було не важко. На таких стрімких горах я в дитинстві худобу з дідом пасла. Просто гори були не такі високі. Йшли повільно, часто відпочивали. Людей туди суне тьма. Місцями було не легко, але я очікувала гіршого. Цікаво, що на вершині ми опинилися якось неочікуванно…

 

Краса та й годі! Люди щасливі! Кричать, співають ( бокожен щось там в собі крім гори підкорив) Навіть одна сліпа жінка вийшла, уявіть, як їй було!

 

Стоїть моя Светка- сльози на очах – вражена красою – вперше в горах…

 

Я теж радію! Хочеться собі обітницю якусь дати… щось важливе пообіцяти (тіпа – трубку від Демона ніколи не брати)… але я тільки стою і тільки радію… і дивлюся на красу… і все…

 

***

 

Ввечері, ледь живі, поїдаючи після дев’ятої (!!!) борщ, банош і деруни я запитала Свєтку :

 

—         ну шо? попустило?

—         трохи…

—         короче – не попустило…

—         та нє, попустило, тільки я думала…

—         да, я тоже думала – вийду на вершину, а  там буде сидіти… дід бородатий, гарний, ну, може, навіть Бог, і буде роздавати мудрі поради… скаже мені – так і так… і все мені стане ясно… або вийду – і без Діда стане ясно… а воно…

—         та сама фігня…

—         але, знаєш, коли я піднімалася на гору – я зрозуміла одне – Бог – це Всесвіт і Він різноманітний…

—         я теж почала в Бога вірити… тепер недавно… ну, як вірити? молитися почала… як же я ще можу вірити?

 

 

Часом краще знайти не відповідь. А інструмент (вибачте) для вірних відповідей. Хіба не знахідка?

 

ДЕМОН. Замітка без гумору

Все ніби налагодилося. Я третій день поринала у буремний 1918, мерзла зі студентами у непалених аудиторіях університету св. Володимира, звіряла видаткм на вузи урядів Скоропадського і Петлюри.

 

Все ніби налагодилося. Свєтка тягне в Карпати на кілька днів. Після завтра у мене День народження. В кишені – по нулям.

 

Тт звонив і запитував, як у мене справи.

 

І Демон звонив. Тільки я трубку не взяла. Витримала набат рингтону. Оглухла.

 

Три дні підряд він заходить на мою сторінку в Однокласниках. Людина, що не користується соц. мережами.

 

… я сиділа в аудиторіях Київського університету св. Володимира і краєм ока глянула в «Гості» на «Однокласниках». Є!!!

 

Не я, не мої очі і не мої руки написали смс «я вдома». (не коментуйте, будь ласка!!!)

 

10 хвилин я дихала як астматик, гепало серце і притупився зір. Я змогла лише поправити волосся і піймати на пальчик малесеньку краплинку парфюму. за вухо…

 

і він стоїть на порозі з оберемком троянд… і в мене підкошуються ноги. я беру квіти, нюхаю їх, і ми говоримо, ніби нічого не сталося …

 

звично сідає на диван, я полишаю вазу і тихо, як кішка притуююся поруч.

 

Це десь 6-7 вечора. У мене західні вікна. У дворі – велетенські верби. Вітер колише віти і косе світло, грається в тюлі, як музика… струни променів…

 

І ми мовчимо.

 

—         На наступний День народження я подарую тобі рукавички. Щоб ти більше ніколи не писала мені таких смс.

—         У мене післязавтра День народження…

—         Я знаю… Смс-кою попрощалася! Тобі не соромно? (сміється). Дітей вона б мені народила! (сміється) щасливим би зробила (сміється)

—         Ану на хир з хати! – чую свій хрип. Зриваюся. Мене тілімпає так, що світу не бачу.

 

Він ловить мене і садить біля себе не диван. Силою. Але так, що я маю вибір і не сісти.

 

—         Справа не в тобі. Я ніколи не буду жити з тобою. Ніколи. Затям це. Прийми це і ти станеш самою щасливою жінкою в світі. Я не буду гуляти з тобою по місту за руку. Ніколи. Я даю тобі себе більше, ніж всім іншим. А тобі показухи хочеться?

 

—         Ні. Не показухи. Я не хочу жити з тобою в цьому місті. Я хочу з тобою в тайгу. Будемо разом на ведмедів полювати.

 

 

—         Я ненавиджу місто. І людей. Я дуже хочу в тайгу. Але сам. Ні з тобою. Ні з кимось іншим. Я мрію про одне – самоту. Щасливим я буваю тільки на самоті. Я приходжу до тебе і віддаю тобі себе найкращого. Без злості. Говорю найкращі свої думки. Якщо ми будемо жити разом – місяць, два, три, рік – і будемо, як всі. Побут зжере нас. І я і ти вже проходили через це…

 

Мене вже тіпає так, що говорити я не можу просто фізично.

 

—         Заспокойся. Ти – найкраще, що у мене в житті було. Я не хочу втрачати те, що є між нами. Ти — моє свято. Відкинь стереотипи. Не думай і не живи, як усі. І ти будеш самою щасливою.

 

—         Іваненко, чого б ти тільки не спиздів, аби безвідповідально бабу трахати.

(він, звісно, не Іваненко, ну, Ви поняли…)

—         Не безвідповідально, але жити з тобою я не буду ніколи.

—         У мене зав’язалися інші стосунки…

—         Це твої проблеми…

—         Я не обманюю

—         Добре

 

… він гладить моє волосся… я нічого не можу думати… він мене знищить. І викохає монстра. Чи як?

мрії

Класна штука вийшла з флеш-мобами. Дуже оживило Блокс.

У мене є одна мрія — щоб не було війни. але це, мабуть, дуже філософська мрія, тим більше, що вплинути на її реалізацію мені, навряд-чи можливо. ні, не так. я вірю в те, що в світі можливо апсолютно все. але відсоток можливої реалізації мого впливу на довічне припинення війн — дуже мізерний.

 

добре, почну.

1. щоб не було війни.

2. щоб люди навчилися цінувати Землю. планета у нас одна.

3. щоб Україна і українці звучало гордо.

4. щоб були здоровими мої рідні.

5. щоб Маруся була щасливою.

 

А тепер мої особисті мрії… можна ж, правда?

6. хочу зустріти СВОГО чоловіка. такого, як Демон. тільки іншого. і жити з ним.

7. дописати свою дисертацію і почати викладати.

8. народити ще двох дітей.

9. багато-багато подорожувати світом.

10.  цей пунктик нехай буде для усіх наступних мрій….

 

дівчата, дякую за чудову ідею спільно-тематичних заміток!

 

***

у мене вчора з вечора знову заблоковано коментарі. ну шо за хирня?!!!  вже тричі адмінам писала!!! і — нічого!

почекаю до обіду, а там оголошу новий флеш-моб на звернення до адмінів про моє розблокування!  може так до них дійде!!!

 

 

 

Чо у мене все болить

У мене все болить.

 

Ноги – бо я нині цілий день танцювала польки – мене брали за куму і я,  як порядна кума,  добре врєзала і пііііішла до танцю! А мене хир перетанцюєш!

 

Горло. Бо воно попечене віскі і кубінськими сигарами. Вночі я пиячила і перевіряла, що буде, якщо віскі не розбавляти, і дим з сигари взатяжку брати.

 

У мене обдертий ніс, бо вчора я каталася на вітрильнику. Знайомі запросили. І, щоб було весело, ми його перевертали мачтою вниз. Розігрували крушеніє. Смисл в тому, щоб випірнути з-під перевернутого плавзасобу. Пірнаючи під балон я обдерла носа об металевий канат.

 

Все інше тоже болить. Бо після сигар і віскі я ще єб***ся всю ніч. В місячні. (нагадую, що сексу до цього у мене не було два місяці.)

 

Вобщем, настроєніє у мене хороше. Я серйозно.

 

Далі – деталі!!!

 

Ой кума ти кума!!!

Мене взяли за куму. І це приємно. Але батюшка сказав, що хресні мають посповідатися і запричащатися. Ходити на сповідь, бо це комусь треба, у мене в душі не заведено. Я довго марудилася, затошнякала М.і мою Свєтку роздумами про спікування з Богом, доцільність посередництва у цьому жреця (священника, батюшки, як хочете). Ще на співбесіді у мене з цим батюшкою не склалося. Він рішим прочитати нам проповідь і заліз в історичну тему. І я … короче язичка свого прикусити я не змогла. Я задала батюшці питання: де він бачив лівий і правий берег Дніпра на Куликовому полі, коли християни татар невірних розбили. Далі я вже мовчала. Но, було позно.

 

Да, сповідатися я так і не пішла. Вирішила збрехати. Краще 1 раз, щоб 10 не грішити.

 

От і день хрестин. Я тааака гарна. Нє, ну дійсно гарна. І, знаєте, часом можна одягтися так, щоб ніби і все пристойно, і одразу видно – курва! От батюшка мене і питає перед хрещенням – сповідалась? Причащалася? (молилась ли ти наночь Дездемона?) Сповідалася, кажу. Але мовчу, що таксисту. А причастилася? Ні, кажу. Чось не змогла про таке. І він мені: не дозволяю вам дитину до Хреста тримати!

Нормально?

 

Малого Іванка тримала інша цьотка, а я вже була тіпа – запасна кума.

Після хрещення батюшка мені такий: Вам обов’язково причаститися треба. Ага, кажу, нічого не маю проти. ( І заодно я б ще посповідалася і розказала, як твої колєги мене запрошували то на шашлики, то просто бухати.)

 

а такий як він бухати – нєєєєє!!!! Такий як Він, таких як Я , в середньовіччі на вогнищах смажили.

 

Амінь.

 

Віскі с содовой?

Почну з того, що ломка за Демоном у мене таки була. Жахлива. Я три дні ревіла. І тіпа не за ним ревіла, а просто того, що просто погано.

 

Це така весєлуха, коли ревеш і нема спинку. Дивишся на дерево – ой, бля, гарна гілка. Повішатися. О, аптека! Там щось купити мона. І зжерти.

 

Ножики.  Ножиками я намагалася не користуватися, бо ідеї б теж були, а я панічно боюся крові.

 

Короче я бачила, що тре щось рішати. І я рішила напитися. В расход пішло принесене колись Демоном віскі. А шо?

 

Тт

Тт – це товариш Тихона (скорочено). Він простий і класний хлопець. Мого віку. Ми часом ходимо випити чогось в п’ятницю. Колись я ходила по п’ятницях з Тихоном. Потім Тихон привів товариша. Ходили втрьох. Потім Тихон знайшов дівчину, спригнув, і пити в п’ятницю ми стали вдвох. Але бачимося ми рідко. У нас мало спільних тем. Нас поєднувала хіба що самотність.  І небажання про неї говорити.

 

Значить, пити віскі випадало тільки з Тт. Спочатку було віскі, потім два нічних клуби, потім мартіні і секс.

Тт він у нас буде ще й тому, що ствол там то шо треба. Хм, а я б ніколи і не подумала. Тут смайлик.

 

Рушник.

Зранку, випровадивши Тт, я кидала, рушник, яким він витирався після душу в пральну машину. Згадала. Рушники після Демона я не прала. Я сама потім ними втиралася. Нюхала їх. А одного разу навіть спати лягла з таким рушником. Але я це просто так згадала. Чесно.

Оце й усе. Ну що я за людина?!!!

Вільнакомюей. Зима. Закінчилася.

 

Може трохи запізно для середини літа. Але кому яке до того діло, коли на серці у тебе розтанув лід.

 

Епоха ДЕМОНА закінчилася. Так негаданно, як почалася. То що це не любов була?

 

Я пішла. Без причини. Жодної. Без страждань (та як таке статися взагалі могло?)

 

Коли він почав говорити слова, які я не уявляла для нього можливими… коли він був таким ніжним і щирим, схожий на стомлене котеня. Ласкаве і рідне. Коли він перестав бути ДЕМОНОМ.

 

Не шкода ніскілечки. У гонитві за ідеалом і пошуках досконалої жінки мій бідний Пігмаліон створив нову людину, підкорити яку сам не зміг.

 

Ні, не розлюбила. Але, бажання ЖИТИ (здорове і егоїстичне) з ним  (а може і не з ним) а не на задвірках його життя … бажання жити перересилило мою любов. і правильно. це – древніше. сильніше.

 

***

Приїхала з Києва додому. До нього їхала. Був радий, як дитина. Але щось клацнуло – я -не… НЕ… Просто я більше НЕ. І все. Забагато в мені егоїзму щоб чекати щасливого фіналу ще кілька років.

 

***

Я люблю тебе. Я хочу народити від тебе купу дітей. Хочу просинатися біля тебе і робити тебе щасливим. Ти не можеш мені цього дати. Я йду. Якщо любиш – не звони.

 

***

Не звонить. Значить любить. Це добре. Мене варто любити. Не соромно.

А мені соромно. Бо більше НЕ. А це значить, що все що було до НЕ — було піздьожью. Да… але дуже переконливою. І я таки любила і страждала… але більше про це ні згадувати ні думати не можу. Я якась пальнута. Навєрно. Це класно, фопше-то.