вияснила

значить, приходив. зробила, як обіцяла.

тільки прозаїчніше. сказала спокійним голосом, що знаю. поцікавилася, чому раніше не сказав і додала, що приховував даремно, бо до наших стосунків відношення це не має.

порося аж світилося від щастя. а як же — його прийняли таким, як він є — вони усі цього хочуть, це їхня заповітна мрія. приймати все як є, не робити скандалу і бути веселою і безтурботною. так Хуррем султаншею стала.

короче, я вияснила для себе, що прогнозувати чоловічу поведінку я вже навчилася. тільки хулі толку? в гарем я не хочу. ну його на х*й.

***

вчорашню замітку я писала в стані глибокого алкогольного… короче, готова була в синьку. але від слів своїх не відрікаюся, бо що у тверезого на умі, те у п’яного…

 

***

як мені? ніжних почуттів нема. відчуття кохання нема. але і відрази нема. одне бажання — порвати ці стосунки. тільки воно якесь, як радіосигнал, гашений глушником. так в Союзі радіо «Свободу» глушили. на сигнал накладали зверху ще один.  пронизливий скрип. от у мене таке зі здоровим глуздом. як йобнута яка. все розумію, а зробити нічого не можу. поробив, чи що?

***

сказав, що завтра на весь день прийде, бо час має. а мене аж вкурвлює. бажання бачити його і бажання не бачити його однаково сильні.

 

 

рішення. моя любов.

коли він прийде, я зустріну його, довго цілуватиму. потім буду робити чай, а він сидітиме на свому улюбленому місці біля вікна. я запитаю, ніби поміж іншим: коли Лізі народжувати?

він скаже дату. і дивитиметься на мою реакцію.

я його привітаю.

а потім сяду біля нього, покладу голову на його коліна і скажу: ти даремно приховував це. рано чи пізно я б дізналась. я люблю тебе. значить люблю і твоїх дітей.

він опустить обляччя в моє волосся, глибоко вдихне і поцілує в скроню.

***

я сама обрала цього чоловіка. він ніколи і нічого мені не обіцяв. говорив прямо: я ніколи на тобі не одружусь. я люблю тебе. і люблю свою дружину. по різному. але люблю.

***

це сильніше мене. якщо зроблю так — то це — любов. зроблю інакше — виправдання цим стосункам не буде ніколи.

***

у кожного короля була королева. і була наложниця. ви б чий шлях обрали?

 

 

 

все правильно

сьогодні я дізналася від знайомої, що Демонова дружина вагітна, їй скоро народжувати.

 

я лише вийшла з екскурсійного автобуса, побігла до ларька, купила цигарок і шмалила, поки в очах не затуманилося.

 

треба було їхати. треба було говорити веселим голосом в мікрофон. і я говорила. заплакала вже коли темно стало, туристи в салоні спали і водій пильно дивився на дорогу.

***

плаття шльондри, туфлі на шпильці… — місту цеї ночі піздец.

***

коли слабкі дівчата дізнаються, що дружина їх коханця вагітна — вони мовчки плачуть всю ніч у подушку.

дурні — звонять йому, питають чи це правда, і роблять істерику.

сильні — одягаються у найкраще плаття, взувають найвищі підбори і йдуть робити місту піздец.

а розумні дівчата … не зустрічаються з одруженими…

 

 

виробляла

Святий Боже, шо я йому виробляла!!!

в суботу він таки об’явився. але я вже намилилася йти з подругою «на гульки». і якщо він і планував щось заднім числом, заставши мене при параді на виході, запитав лише, куди підвести, і чи мені грошей на гульки не треба. сказала, що гроші маю. ну не ідіотка?

 

ой, дівки, ви би бачили! всю дорогу пошло шкірилася, говорити з ним не хотіла, грошей не взяла, дверима гепнула і вийшла.

і шо? памагає така тактіка!!! зранку написав три смс!!! ТРИ!!! зранку! ви таке бачили? переживає, чи я вчора не напилася, чи мене хтось не вкрав.

Мовчу, не відписую. але ж мене починає тихо вкурвлювати.  і десь до 12.00 я була зла як чорт на себе, нього, цей недосконалий світ і глобальне вимирання пінгвінів. короче, він звонить, я беру трубку і він летить до мене. засцяв, курва.

 

да, гульки мої, насправді, були тихими посиденьками з малиновим чаєм. але ви ж нікому не скажете??

 

і шо? я його зустріла, як ніц не було. нарядилася, посміхаюсь. койку постелила пахучу. не секс був, а казка. і моє золотце думало, що на цім ся стало.

 

ага!!! це я зараз вже відійшла, переревіла, і вся тут в юморі. а тоді мені сумно було. вся ницість і гамняність наших стосунків душила моє тонке бідолашне горло. і не тільки моральні принципи мене обсіли. ні. не цього разу.

от себе шкода стало. ну, шо це, блін! нормальна я баба, і гарна і розумна ( чи може в цьому вся біда???) і вишиваю, і трахатися люблю — сказка! а особистого затишку нема у мене. ну шо так важко було зі мною в суботу побути? мені тоді дуже-дуже тепла хотілося. я ж не часто прошу!

 

короче, я закатала істерику! якої досі йому жодного разу не робила. нє, посуду не била. просто, ревіла і жалілася. як маленька.

— Солнишко моё, — воркував Демон. — Ну я и сам на себя толком времени не нахожу.  ну, хватит! Ну виноват… ну, улыбнись, ну, что для тебя сделать?

— Шубу купиш? — чую я свій голос. але морда моя вже не реве. я либлюся. а шо? зима на носі!!!

***

 

 

 

і мона було тут покласти три крапки, але продовження було. назвем П.С.

П.С.

Демон дивиться на мене дикими очима. не розуміє, як то можна було ревіти і плакати, а тут казати «Шубу!!!» і ще й либитися. топто, він знає, що на таку ницу продаж я не піду. але він в розгубленності.

— і що, буркати на мене більше ніколи не будеш?

— не буду, чесно… — щиро брешу я.

— я подумаю, — каже він

— ай, знаю я твої подумаю… приніс би на руці, кинув під ноги — на — носи і грійся — нє… подумає він…

***

і тут мона було крапку ставити. але і це був не кінець. бо чи буде шуба, ще не ясно, а погано мені було тоді і вже. короче, я не попустилася, ще годину ревіла у нього на руках, поки хтось його робочим дзвінком не врятував.

 

ми мовчимо вже кілька днів. обоє. видихнути треба. кожен про своє думає. от якби Він таки — про шубу!!!

 

 

 

двір художника

Осінь же така, що збожеволіти від краси! Домовилися з М. про фотосесію. Вирядилася «в італійку». Плащ, як у Моніки Белуччі в «Танго серця» і… пішли старими маршрутами.

 

Діла не було.

-Ти  без емоцій – каже М. – це нічого. Пустота. Грати ти не вмієш.  А пам’ятаєш…

— Та пам’ятаю я колишні вдалі фотосесії. А зараз не можу…

 

Де ті сили взяти, коли тиждень безвихідно вдома зі статтями, гормони закінчилися, нові мені ще не підібрали і мене плющило від самотності тиждень, бо «коханий» звонив щогодини а доїхати так і не зміг. Де взяти емоцій? Мені тільки сьогодні боліти без таблеток в сонячному сплетінні перетало, а від прогулянки з М. горло попустило, і я говорю, а я не стогну.  Мені добре. Дуже добре без емоцій.

 

 

Плетемося по Довгій. Тут колись йшли один в один особняки. Колись.

 

Стояли багаті будинки, з вікон відкривався вид на каньйон, тут, мабуть, слухали  музику з дорогущих патіфонів і берегли китайську порцеляну. Пили з неї чай… тепер тут недореставровані руїни, майстерні художників і затишшя. Як не роздеребанили?

 

З-поміж воріт, є одні, дуже гарні, дерев’яні, ковані, у внутрішній двір.

— Ризикнемо?- питає М.

 

Відкриаваємо двері…

 

Я захотіла закричати від …

 

Подвір’я на терасі над каньйоном з маленькою чистою травою (не газонною – спориш!!!) і будинок старезний, як світ, і дерев’яна веранда, обдерта штукатурка і збережена ліпнина , і древній безсмертний стілець на ганку…

 

Тут живе художник. Він старий сивий і у нього немає ноги. Він сидить на ганку і спокійно киває на наше прохання пофотографувати. Він зболений і змучений. Біля нього грається маленький онук. На чистій траві.

 

(власне, це все — і ми з М. теж — то вже минуле, з майбутніх спогадів цього онука. затуманених, як сон, про діда художника, який колись жив у цім дворі… ми вже з майбутнього минулого. тому такого безметежного… )

 

Нижче будинку кам’яні тераси зі старезними мурами, покриті червоним палаючим плющем… де-не-де троянди – такі приречені у осінньому ранку, не розкішні, а осінні… і виноград – і панорама на каньйон!!!! І синє небо !!! Синє!!! Лазурове!!!

 

 

І я німію від цього всього. Тут нічого не мінялося 1000 років. Тут не буде мати значення, яка влада, яке століття, які грошові банкноти. Це чисте подвір’я буде таким завжди, поки живий цей художник. І його душа берегтиме цей куточок і після…

 

Я колись в дитинстві бачила щось подібне у італійських чи французьких фільмах. Коли в руїнах, не захламлених сучасністю живуть люди, яким нема діла до світу…

 

Я уявляю, який тут захід сонця… тут треба сидіти закутаною в хутро, разом з Ним,  на одній з терас, під муром і пити тепле вино, поки туман поглинає каньйон, говорити про життя, і курити цигарки без ароматизатору, і нюхати виноград і тулитися, щоб грітися, і встати і  піти до заходу сонця, коли воно саме сідатиме…

 

І музика у цім дворі недоречна. будь-яка. Бо тут мелодія вічності і тиші…

 

Я мушу привести Демона сюди. Бо не переживу. Бо ми вже рік не проводили час разом більше, ніж годину (ні, приходив якось серед глупої ночі з вином. Просиділи до ранку. 3 години.)

Бо ми не бачилися тиждень і домовилися провести на цих вихідних вечір разом. І якщо не цього разу – то більше ніколи. І я більше не витримаю. І мені зараз не до того, щоб терпіти.

 

 

бо я не хочу сюди ні з ким крім нього, бо інші не зрозуміють, бо тут можна бути на вулиці і разом.

 

 

Я ледве змушую себе вийти з двору.  М. щось говорить з художником. Зичить  йому здоров’я і ми йдемо.

 

І я до вечора чекаю дзвінка.

 

Що мені? – написати, подзвонити і нагадати, що ми домовлялися про побачення. Але навіщо мені побачення, про яке він забув. Він дзвонить пізно. Порізав ногу. Їде з травмпункту. Ходити може, але важко. Мене починає нудити. Я розповідаю про художника – нічого, каже, колись ще підемо.

 

Ні, кажу я, не підемо, бо ти і зараз ходити можеш. Але ти ж не візьмеш завтра таксі і не приїдеш до мене. Просто так. Не трахатися і не гуляти. А посидіти разом, фільм подивитися.

 

—         Я і зараз міг би приїхати, але…

—         але не приїдеш. І завтра не приїдеш…

—         не роби з цього трагедію.

—         не буду.

—         У тебе зовсім розхитані нерви.

—         А чого б їм не розхитатися?

—          Золотце моє… не злись. Кицюня, я перезвоню. Не злись. Бо ми вже не встигаємо миритися і сваритися. Я перезвоню. Пашкандибав я…ну посміхнися. Отак.

 

Я зійду з розуму, якщо не кину його. Я все бачу, як на долоні, але мені як пороблено. І не треба багато – просто не брати трубку. Не брати трубку, не брати трубку… друга пачка цигарок на балконі… не брати трубку… не брати трубку…

 

 

І що то дасть. Набрехати, що у мене інші стосунки, що мені треба піти? Він же через тиждень дізнається правду, припреться додому, піймає мене на вулиці чи в універі, згвалтує і зацілує і я голоситиму, гризтиму нігті, але віддамся йому і він до крові попрокушує мені губи а я навіть не відчую…

 

просто

Усе так просто. Колись я зустріла не того чоловіка. А може саме того, бо від нього народила саме свою дитину. А далі все стало складно-просто.

 

Я нікого не пускаю на свою територію. І мені добре.  Жодних сторонніх запахів у туалеті, відвідин остогидлих родичів, сушіння мізків над плануваннм спільного бюджету. Куди хочу туди їду. О, Мама завжди  знає куди їде!!! Мені добре.

 

У мене непорушна стирильність підлог, і мене не дратують чужі розкидані речі. А захочу – день буду валятися на неприбраному ліжку і ніхто не дорікне пустими баняками або горою немитого посуду. Рай тобі земний!!!

 

Ніхто не кидає роздратованих поглядів на Марусині бешкети (бо ж задушила б!) і я не боюся, що її буде погвалтовано відчимом.

 

Самотність має безліч суттєвих перевах. Розлучене життя в плюсах, які стають хрестами на усіх твоїх жіночих слабкостях. І ти з часом розумієш, яка ти сильна, або бездушна. (Для сили обов»язково треба порцію бездушності.)

 

 

В окремі моменти ти закриваєш очі і ніби згори бачиш калейдоскопсвоїх самотніх  років. Монотонність, закономірність. Все просто. І далі так буде. Тільки ставатимеш старішою, байдужішою-вразливішою, дурнішою-мудрішою. Наче і без різниці.

 

Ти ніби згодна з тим, що людині потрібна пара. Але кожен претиндент чимось недогідний. Є хтось, з ким добре. Але у нього вже такий особистий багаж досвіду, що стає сташно від думки: що буде, якщо ці два складні світи об’єднати? Революції завжди несуть катастрофу руйнацій. Треба роки, щоб відчути позитив від змін. Років про запас нема.

 

Все так просто. Якщо залишати все так, як є.

недоговорювала

Привіт!!!

Я не зникала. Просто не писалося.

 

Маруся.

Маруся пішла в школу. В перший клас. Перші два тижні я тільки те й робила, що вчилася в школі. Вже ніби втягнулися в процес.

 

Дисертація.

Залишився рік. Треба піднатиснути. Часу катастрофічно не вистачає. Намагаюся наздогнати втрачене. Важко. Проте, легко не обіцяли.

 

Вільна.

Рік тому Вільна почала вести блог на блоксі. Рівнісінько рік тому. В її особистому житті кардинальних змін не сталося. Але зараз це, зовсім інша Вільна. Рік на блоксі змінив моє життя. Я зустріла багатьох хороших людей. Це додало впевненості. Вільній страшно сказати це вголос – у нас же ментальність великої задниці – тільки тобі добре – значить – чекай сраки —  отже, що я там озвучити боюся? А… аж страшно, бо мені здається, що я тільки зараз прочала жити.

 

Жити.

Коли маєш вибір. У вчинках, речах і як провести вихідні. О, це ще далеко не та свобода, якої я прагну. Але я ступила на шлях до неї. Досі була несамовити боротьба за виживання. Тішитися довго не буду. Аби не накликати прокляття великої сраки.

 

Демон.

Вільна мусить усім Вам зізнатися. Вільна тут рік усім брехала. Ну, точніше недоговорювала. Демон одружений.  Це єдина проблема наших стосунків. Від початку вересня ми мазохічно намагаємося розірвати ці стосунки. Він хоче зберегти сім’ю. Я не хочу чужих проклять, сліз і горя. Розійтися не виходить.

 

Навпаки.

Почитаєш мій блог – от я горашечка, вже такий той Демон поганий, вже так він мені печіння виїв, ще й не зрозумієш чого. А воно виходить трохи навпаки. Бо я поруйнувала його спокій більше ніж він мій. І я не втратила від цих стосунків нічого. А він втратив усі орієнтири. Те, що я сприймала за його егоїзм і байдужість виявилося системою протистояння мені. Позавчора я чула найчистіше зізнання в коханні.

 

Тільки нічого не зміниться.

Нічого. Єдине – ми врешті змогли нормально і відкрито поговорити. Поговорили. Мирно розійшлися. А зранку він стояв на порозі і я висіла на його шиї як безпринципне сучисько. Ми не можемо одне без одного і не зробимо жодного кроку, щоб змінити своє життя. Нам, щоб бути разом, треба щоб війна почалася.

 

Це дебільне одвічне словянське прагнення до трагедіїї. Нам, щоб по справжньому було – нам тільки трагедію подавай!!! Ми інакше відчувати не вміємо!!! Нам так треба, щоб довго, нестерпно, липко і боляче! Щоб страшно і гордо від власного гріха! Лише тоді круто. Нам щастя на кухні не буває. Амінь.

 

Нічого страшного.

Я думаю, все має бути добре. Я знайду свій, гідний хорошої історії шлях. Все буде добре.