привіт

Привіт тим, хто колись читав Вільну)

Я затрималася вдома на місяць. Планую у вівторок знову рвати на Київ.

 

Звільнилася з роботи. При новому начальстві моя криша безсильна, і добрі люди донесли, що я тупо забиваю на роботу. Ну шо ж, не все коту масляна. Заробляла я там копійки. Але я пропрацювала там 9 років і це була моя перша робота. Колись для мене це було важливим. Я вже давно там нічого не робила, ніби чекала, коли ж це врешті припиниться, і мене досі не вигнали тому, що мій шеф, 80 літній єврей ставився до мене і моїх вічних проблем по-батьківськи. Це все було очевидним і передбачуваним.

 

Тепер я тільки навчаюся в аспірантурі. На третьому році навчання я врешті взялася за нього. Причому, серйозно. Народ, знаєте, я посерйознішала. Не ржіть. Я щодня займаюся наукою. Чесно. Тому і пишу так мало на блог.

 

Я мала жахливий вигляд після поїздки в Київ і маминого лікування. Тому опинившись в Кам’янці витратила останні заощадження на щоденні походи в сауну. Да, не особливо круті у мене заощадження, якщо їх можна спустити у такий спосіб. А, я ще ж комунальні заплатила. За 3 місяці.

 

А, знаєте що? У мене настав час купувати діловий костюм. Тут одразу кілька конференцій намічається. Не йти ж у джинсах. Бо у моєму зимовому гардеробі тільки джинси, світери і два офігенних сексапільних плаття. От таке. Здається щось у моєму житті таки почало мінятися. Давно пора.

 

Вечорами я вдома сама. Поки працюю, включаю фільми з Кемерон Діаз.  Почалося все з поради Мелл. Отже, для тих, хто хоче легкого кіно передивляйтеся комедії з Кемерон. Я її обожнюю.

Врятувати день кохання

«Секс і місто» серія, де дівчата обирають подарунок Міранді на весілля. Шартолотта пропонує білу витончену вазочку. Ні, кажуть Саманта і Кері – не варто – Міранда не любить таких витончених подарунків. «Добре, — каже Шарлотта. – давайте тоді подаруємо їй степлер, загорнемо в коричневий папір і заклеїмо псячим гімном – і ніякої сентиментальності.» (приблизно так)

 

Колись  модно було святкувати День закоханих. Зараз модно його не святкувати. Ми всі такі серйозні.

 

Дружно робимо мудро-скептично-цинічниний вираз і кажемо : «Теж мені свято. Показуха!»

 

Мені шкода, що люди так роблять. Я особливо не розумію тих, хто має свою половинку. Від чого ховаються ці люди? Страх, що кохання мине і свято буде  безглуздим спомином? Чи не бажання робити, як всі?

 

Але УСІ святкують Різдво і Паску. І Новий Рік і Восьме березня. А у моїй родині ще й 9 травня відзначається. Звичайною вечерею, але з вином і спогадами про прадідів, що воювали.

 

 

Чому відзначати день Валентина – то мало не вульгарність? У мене притензії до 23 лютого – я з сумом дивлюся, як люди святкують день, що став початком кінця української незалежності. Причина серйозна.

 

А це рожеве свято кому нашкодило? А, знаю, це дурниця – говорити про любов лише в один день – щодня треба. Але щодня – багато клапотів. Часом можна і забути, особливо на 41 рік спільного життя – а тут – хороший привід нагадати про свої почуття. Що ж тут такого поганого?

 

Букет квітів, похід на концерт, вечеря удвох, срібна валентинка-брелок… маленький вияв уваги. Ніхто і не каже квартиру валентинками обклеїти… а самому піти і напитися з друзями – а кохана хай радіє валентинкам! Тоді свято таки недоречне. Проте, у такому випадку, теж не в святі приблема, а в стосунках.

 

Я ніколи помпезно не відмічала цей день. Але якщо на його момент у мене були стосунки – не обов’язково КОХАННЯ – а стосунки – я людині, щонайменше — хороші слова говорила.

 

Бо що тоді – давайте і ялинки не прикрашати і яйці не фарбувати… утровано, але з тієї ж опери…

 

Чекаю злих коментарів :0)

 

Дві теми

хороше

 

Тиждень тому підігнала всі справи і приїхала до столиці. Познаходила купу цікавинних матеріалів по дисертації, столиця пестила мене неочікуваними зустрічами і неймовірними знайомствами. Шкала виміру позитивних емоцій  застаріла – мене плющило від позитиву.

 

Моя Свєтка завела кавалєра, а так як у неї лише одна кімната, то я вирішила пожити цього разу у далекої родички. Хоча з Светкою ми бачилися мало не щодня.

 

 

Отже, я квартирую у такої собі інтелігентної бабусі, з професорської родини. Скільки її пам’ятаю, вона була з пристойним макіяжем, манікюром, харчувалася по програмі здорового способу життя, ніколи не брала поганого до голови, завше була в чудовому гуморі, відвідувала художні виставки, театральні вистави і курси по органічному землеробству, практичне значення яких зводяться до вирощування кількох редисок у кадушці на балконі.

 

А ще вона матюкається. Ніколи в життя я не чула таких інтелігентних матюків. Вони у неї, як музика. Вона вимовляє їх не змінюючи виразу обличчя  в залежності від емоційності фрази. Так, ніби каже щось типу – «о, ця троянда така красива.»

 

Ось вам приклад(читати дуже повільно, на одеський манер): «Ви ж понимаєтє, деточька, я уже привыкла подавать к чаю сушонные персики. Дочка с зятем так любят. И вот пришла я покупать эти самые персики, а в магазине их в новой фасовке выставили. Ну я как посмотрела на эту новую фасовку – обикновенная хуйня.»

 

Єлізавєта Станіславовна безмежно гостинна і коли починає сміятися – у неї можна закохатися. Хоча їй скоро 70. Але до неї щороку приїздить з Латвії колишній коханець і водить її «по ресторанам». Полковник у відставці. Він старший від неї. Єлизаветта Станіславівна любить не багато, але хорошого коньяку.

 

 

Її квартира завалена родинними речами, котрі давно стали антикваріатом. Каву вона готує дуже хорошу.

 

В такій обстановці (пропущу текст про її двох розкішних вгодованих розпещених коханих котів, шерсть від яких рівномірно вкриває підлогу, дивани і весь її музейний вжиток – явище, котре дратує лише перші два дні) в цій обстановці повної гармонії зі світом і собою, я думала, що доб*ю дисер за місяць.

 

не хороше

 

Чотири дні тому я мусила спішно покидати столицю, і ревучи в кулак валити додому. Мама, моя мама яка вічно всюди спішить і летить, послизнулася на подвір*ї, впала, розбила голову. Має струс, сильний забій, кровилив у мозок і гематому. Перші дні вона майже не говорила, не відкривала очі. На голові, де рана, волосся вибрите.

 

У мене враження, що я живу у лікарні вже рік.

 

Вперше я зайшла до палати і побачила лише руку з-під ковдри. Мама була накрита з головою – бо не може витримувати світла. Мені таке, ніби з того моменту, коли я побачила ту її схудлу бліду руку з рожевим катетером на вені і капельницьою — пройшла вічність.

 

Я вже знаю, хто з медсестер у відділенні відповідальний, а кого краще і не просити, у яких аптеках не території лікарні немає черги, знаю біографії усіх співмешканок-бабусь по палаті. Знаю, що з НЕЮ все буде добре. Знаю, що не можу забрати хоч часточку ЇЇ болю на себе, але коли ВОНА спить і я притискаю ЇЇ руку до своїх губ – я знаю, що раз спить – то не боляче. Я знаю все, крім того, чи варто жити у такій країні. Наша система медицини мене шокує. Психолог, до якої я ще раніше ходила, попросила мене не вживати слово «вбиває». Але воно ж бо краще підходить замість «шокує».

 

Ще й на роботі, куди я звикла в наглу не ходити, почали цікавитися доки то так має бути. А доки треба. Мені. Най ся йдуть до дупи.

 

Маруся ходить в школу в селі. Аби мені Мама одужала. Їй вже краще. А дисер якось напишу.

 

Дивіться під ноги.