Контрасти.Терапія

Фе, бридота. Закисла я останнім часом. Плаксива зробилася. Забула, чого живу, чого мені треба. Власне, останнього я досі не знаю.

 

Місяць мене вигризала з середини чисто така бабська самотність. Ну, да! Класика: Засинати б і прокидатися з ним, єдиним…. Не потрібна нікому… Жоден з чоловіків, які мені не байдужі, не бачить мене супутницею свого життя. І чого так? Що у мені не так? Сама бачу, що краща від інших, але що ж то таке в мені, що чоловіків відлякує? І на кий хир мені цей дисер? Ще рік-два, і якщо я дуже-дуже постараюся, і таки захищусь то буду … ну, от наприклад, такою ж неврастенічкою, як мій науковий….

А життя то проходить, і роки молоді… що у мене хорошого? Що у буднях моїх радісного?  Скажу чесно, коли думати так, то тижні зо два, є готовий список на двадцять пунктів причин вскрити собі вени, або втопитися в чашці чаю.

Причому хреново на душі так, що до дурного не далеко.

 

*****************

А тут ще Король одружився. Втіхаря від мене. На тітці, на десятку од мене старшій. Нє, я навіть рада, що він не самотній, бо дуже вже він страшно переживав смерть дружини. І, хоча між нами зовсім нічого не було, втрата у моїх колах такого завидного холостяка оптимізму не додала.

*****************

Відчуваючи, що настрій мій — лиш вішатися, я подзвонила усім, хто мусить мене слухати в міру дружніх і родинних зі мною стосунків, і перед ким я сорому не маю (довіряю, очевидно я цим людям). Зіпсувавши настрій одним, посварившись з іншими і вивернувши печіння бідній Мамі, я сіла плакати далі.

 

Ввечері подзвонив Папа і сказав, що сестра моя дзвонила, жалілася на те, що сімейне життя її до печінок дістало. Чоловік і діти.  Вона хоче свободи, хоче схуднути, піти на роботу і пожити для себе хоч тиждень… Власне, жити так, як я живу. Узагаливши, що він то в курсі, що ми баби пальнуті, але якщо дві дурні дівки, яких він мав щастя народити і виростити, не припинять тріпати нерви його жінці, а нашій по сумісництву, матері, він нам надере задниці старим дідовим ременем так, що зірки на сраці будуть.

 

Ременем мене в житті не били, але коли папа каже такі речі, то навіть я, 30 річна тітка, боюся Марусиного дідуся.

 

**********************

 

Мама приїхала до мене через три дні. Притягла торбу смакоти, яку можна їсти і мені (бо їсти мені тепер можна далеко не все). Сиділа на краєчку стільчика, і пила чай.

 

—         А у нас що? У нас нічого. Все нормально ніби. Я ходжу сусідці уколи робити. Зовсім бабка Яня негодяща.

—         Мам, так їй де останніх 15 років усе 90. Воно й не дивно…

—         Да. Да. – хитає головою Мама.

—         А що ще нового? – питаю я, щоб щось казати і не обговорювати того, що у мене дипресняк.

—         Ну що там?… Анька Семенова народила. Така біда у людей. Дитина припинила розвиватися, викликали штучні пологи. Щоб легені розкрилися вкололи укол, який коштує тисячу доларів. Потім ще таких два. А дитя хоч і вижило, а не росте. Там Анька сама, як за гріш кінь, а після такого зовсім схудла. Звідки в людей такі гроші? І чоловік у тої Аньки такий, що його, кажуть, ще на весіллі вигнати було….Три місяці дитині – 2 кіло важить. І не посміхається…. Семениха приходила, дуже плакала… А Люська їй казала – той що, що не посміхається і не росте? Дурна ти, що плачеш. Он я як внуків хочу, а нема. Син з невісткою здорові, а діток нема.  А ти те дитятко, хоч яке воно, а на ручки його взяти можеш, воно тепленьке, дихає…

 

 

Я відчуваю, що мої проблеми, як у Країні Чудес, зменшуються, і он, стоять уже зі своїм мітингом у куточку… Та ні – лежать мацьонькою купкою сміття… Мені уже й язик свербить сказати Мамі, що я передумала – не так мені погано. І дисертацію дописати реально – не буду я аспірантуру кидати… Але Мама продовжує:

 

—         А Люськині Васька з Олькою обстежилися, здорові, а діток нема. До ворожки навіть ходили. Та їм сказала, що їм не судилося спільних дітей мати. То Люська Ольку свою невістку покликала і сказала: «Я хоч сина свого люблю, але ти така сама баба, як я. Дитина вам потрібна. Бо жити не буде чого. Тако Олю, аби дитина була, а від кого – не важно. Наше буде.»

—         Мамо, щоб гонорова Люська таке невістці сказала? Не вірю. Вона ж її на дух не виносить… а тут, щоб порадила дитину нагуляти…

—         Люська дуже набідилася в житті. І ціну життю знає. І правильно каже.

—         А Олька що?

—         Сказала, що тільки від Васьки хоче.

—         Да. Діла.

 

Я ще раз хочу сказати, що дописати дисер і вийти заміж – така хуйня. Я за місяць справлюсь. Але Мама далі веде:

 

—         А у Михайла Рудика жінка померла. А внучку ж Ірка їм лишила. Ірка п’є. Десь живе, не знати де і з ким. То поки Надька жива була, ще нічого. Вона все Михайла просила малу Ірці не віддавати, бо Ірка її в дітдом зразу сплавить. А ти ж знаєш, який Михайло. Він все життя пив, ганяв їх всіх кругом хати. Він же як селом йшов, то кури розліталися – до  всіх матом кричав. А як мотоциклом їхав – то хоч в село не виходь. А тепер сам їсти варить, пере, грубки палить. Папа наш ходив на похорон. Каже, що така убогість там, що світ не бачив. І хто б подумав, що Михайло Рудик так віка доживатиме. Бабка Яня ходила малу заплітатищодня, бо ж до школи треба. А тепер захворіла бабка. Мабуть пострижуть малу.

 

 

*******************

 

…Коли я ще сама жила з батьками в селі, і наші міські родичі жалілися на проблеми, я думала завжди одне – прижайте в село, дорогенькі. На місяці два. І, повернетеся в своє місто щасливими людьми. От і зараз кажу сама собі: «Взяти б тебе, гламурну суку за крашені патли, втягти в чуні і куфайку, шоб ти, дура в 6 ранку худобу нагодувала, води наносила, гній тачкою вивезла… Подивилася, як йде Михайлова внучка по рідкому болоту до школи, де в класі двоє учнів вчаться.… І коли ти місяць на це дивитимешся, а потім повернешся в свою фешенебельну квартирку, з гарячою водою, італійською плиткою у ванній, афігенним ремонтом і йтимеш з малою на бальні танці…»

 

Да. Так все.

 

Ми не цінуємо того, що маємо. Ми не цінуємо того, що ці слова хтось сказав до нас, пізнавши усю їх суть. І хотів нас попередити. Ми не цінуємо зовсім нічого. У селі — чистої води і повіртя. У місті – комфорту. Ми ниємо, бо думаємо, що коли отримаємо те, чого не вистачає – нам більше ніколи не буде погано. Ми дуже дурні, що так думаємо. Ми тоді ще чогось захочемо. Або щось непередбачуване стане дуже потрібним. І ми будемо хотіти і нити.

 

Жити двічі не будемо. Нити  страшний сором. Хотіти – варто, але не так, щоб все інше радості не давало. Просто живи і працюй. І бажане прийде саме. Доста бути простими. Як двері. Щоб бути щасливими, треба нічого не хотіти.

 

І важко сучасній людині нічого не хотіти. Важко. Навіть не можливо. Але такі моменти просвітлення треба собі влаштовувати. Як піст. Щоб потім відчути смак.

 

 

**************************

Вчора ввечері загубила гаманець. Розстроїлася. Одна радість – грошей там ні гривні не було. Тільки карточок шкода, ну і гаманець новий. Ходила, шукала. Ще й думала – навіщо хтось його порожній взяв? От народ! А прийшла додому – а в контактах хлопець один написав, що гаманця знайшов, очевидно мій, бо там читацький квиток з Вернадки. І зразу того гаманця мені приніс. Ми з Марусьою щиро тішилися, пригостили його цукерками. І довго говорили про те, які у нас в місті чемні і хороші люди живуть. В Україні.

 

 

мої успіхи

що я гарно вмію — то це малювати плани.

Так. Думаю, що далі можна не розказувати.

але, спакуха! не все так страшно.

 

у моїх порушеннях : одна цигарка у момент глибокого відчаю.

Три розмови про чоловіків. Один пропуск дзвінка бабусі.

втрачені 8 годин на дисер — до уваги не беремо, як похибку при соц дослідженні.

***

найголовніше — чого я не подзвонила Бабусі?

Значить так було. Я таки трошки поплакала. Скурила цигарку і вирішила вийти десь на вулицю, бо голова взірвецьця — три дні ж нікуди не виходила. Подзвонила я знайомій, теж аспірантці…

(дуже симпатична така дівчина — модель прям. Але коли скасували кріпосне право, вона не знає. В своїй темі, щось шарить. Але я в її темі не шарю, того мені важко зрозуміти, що вона шарить. Врешті — дописавши по розділу — ми в кафе точно не про роботу говорити мали.)

Поржали тільки, що віддали своїм науковим мучівникам по розділу — то ми три ночі не спали — хай тепер вони не сплять — і весело почеберяли своїми стрункими довгими ніжками  до кафешки…

(згадала чогось, як рік тому, я була на дискотеці. п’яна, мяко кажучи. в улюбленному платті, тому, що до пупця… шпильки 12 см. от як я жодного разу не упала? … продемонструвавши на танцполі, вивчені на бальних танцях елементи стрип-пластики: швидкий присіст, колінця вбоки …. і назад, і підйом попою вверх з прогином змійкою живіт-груди-плечі……  за хвилину, коли я біля барної стійки, втамовувала спрагу отвьйорткою, до мене підбіг перший претендент на знайомитися. Щоб не було нудно, я йому зразу сказала, що пишу дисертацію. Він подивився на мене так, ніби я заявила, що я Матір Божа. І запитав, коли почалася друга світова. Я йому розказала за хвилини дві, коли почалася і друга світова і друга Вітчизняна, заодно, під якими приводами. Потім добрі друзі відвезли мене додому, поки я не вдалася в подробиці сараєвського вбивства і причин першої світової… Люблю ламати стереотипи…)

До речі, стереотипи мають таки якусь основу. Буде з мене скоро сухий такий окуляристий жовтий ботан- гастрітчік-язвеннік. ні. ботанічка. ще гірше.

я тепер не вживаю спиртного. Ні. Не так.

мені не можна вживати. з пів року тому у мене почало щось в печінках барахлити. Я перестала переносити спиртне. А три дні тому обстеження показало такі … результати… назвемо це результатами…. стало себе дуже шкода і сіла я і гірко заплакала…

два дні писала Демону жалісливі смс, що життя моє закінчилося, і згасну я, не розквітши… (нє, ну прям так я не писала…) я писала щиро і від душі — і того, воно ще дурніше вийшло.

ще я звинуватила його у своїх болячках мовляв — я три роки віддавала любов. а чи ж отримувала? Ні!!! от! через це я й захворіла! усі хвороби з середини — від почуттів. (нєрвів, хай буде.)

 

Він це все — попри вуха. подзвонив і зразу запитав, у кого обстежувалася.

Це така дебільність. За такі думки судити треба. але я ще б раз захворіла, щоб послухати, як він по-діловому каже:

— Значит так. Завтра записываю тебя к своему врачу. Нашла у кого обследоваться! У них там оборудование при скифах завезли. Калькулятор руки и ноги считать. Всё с тобой будет хорошо… Да, и у меня книга такая есть — прочитаешь — сразу выздоровеешь…

***

потім він ще питає, мо чого мені треба. взагалі-то я його побачити хочу.

-води… водички… з криниці — голосом  мудреця, покидаючого цей світ, пролепетала я.

він дуже поспішав, але повіз мене до криниці. телефон у нього розривався, коли ми були під моїм під’їздом.

— Дотягнеш? — кивнув він на два бутлі.

Питає він! при останньому ремонті (два місяці тому я таки зробила зі свого курничка оселю мрії) я сама 12 мішків шпакльовки на другий поверх підняла. але це було тоді (я була одягнена як муляр-штукатур і гружчик в одній особі. і більш не було кому. і на гружчиків грошей не вистачало.)

а все дитинство корові води — поки мама не бачить? щоб двічі не ходити, по два півторашних відра…

Но…

но шоб я несла дві каністрочки, коли тут Він — лицар і герой, і я вся манікюрна, на шпильочках і при смерті… (ладно, там камінь в жовчному, пісок в нирках, хронічний панкреатит і ще щось — і не з таким живуть і воду носять)

но…. но  тут інакше ніззя.

питає значить, чи донесу.

— Дотягнеш?

— ну… — я дивлюся на нього

а він на мене. кліпаю очицями. по дурному-дурному. по блондинистому. хех. допомогло, нарешті. він вилізає з машини, бере бачки і несе мені до квартири. я чимбиряю ззаду, підленько потішаючись тим «хто у мене воду носить».

і думаю, що люблю його безкінечно. Люблю-люблю)

 

***

а! то чого я бабусі не подзвонила? бо останнього разу як дзвонила — в кафе збиралася. вже пора йти —  таксі чекає. щоб завершити розмову кажу бабці — ой, слухай, у мене щось в око попало. мушу трубку покласти….

хто ж знав, що вони з мамою ще три години обговорювали, як врятувати мене від сліпоти…

 

21 день

Один толковий дядько (Д. Грейм) казав, що жінки, як хвилі. Вони хороші, радісні, щаливі, а потім настрій у них робиться до сраки, вони капризують, а потім, коли доходять но нижньої точки — знову починають іти вгору.

Вчора, годину безперервно ревучи, проклинаючи Демона- Короля-Ланселота-Янгола (один хрін- усі погані) і думаючи, що років 15 мені залишилося, щоб жити і творити — а потім все буде визначено і нічого в житті вже не зміниш. І я буду стара робитися. І таке життя коротке. І така я самотня. І ця сука дисертація — найкращі роки життя забира… І сиджу я така хороша і молоденька такого гарного теплогі січневого вечора сама…

Потім ще я сіла і з’їла шмат сала. Потім ще три цукерки і маленький шматочок сала. Намастила варенням 10 печеньок і туди ж… потім я ще хотіла італійського сиру і оливок, але їх не було. ( і принести нема кому ж!!!) Я раптом  подумала, що нічого старшного, бо в животі вони просто не помістяться. І від однієї цей позитивної думки прийшли інші позитивні думки.

Хвиля пішла наверх.

І я собі написала правила на 21 день.

Значить — 21 день я маю прожити так:

— Хочеться плакати і їсти — качай прес.

— Не сваритися з Демоном. (Хочеться плакати — качай прес.)

— без цигарок

— 8 годин щодня на дисер. (а в дужках дописала  — можна 6)

— молитва зранку і ввечері ( В Бога я не вірю, але молитися потрібно кожній людині)

— Співати щодня одну пісню повністю вголос. Краще народну.

— Йога щодня

— Жодного слова у спілкуванні про заміжжя і чоловіків.

— Через день дзвонити бабусі

 

Намалювала собі числа по черзі в блокноті — буду обводити. Сьогоднішній день, як не скурвлюся за дві години — можна буде обвести 🙂

21 день — це так мало.

 

***

Нещодавно прочитала «Печера» Дяченків і «Маска» Володимира Лиса. книжки вартісні. На однім диханні.

***

Народ, гайда на Блокс потрохи вертатися)

 

 

теплохід двієчника Васі та інше

Сьогодні замість того, щоб писати дисер, я проводила екскурсію і бавила на прохання кумів маленького Іванка.

 

Вчора написала Демону, щоб приходив, поки канікули і Маруся в селі. Сьогодні мені стало аж смішно. Я ж знаю, що він не прийде. ЗНАЮ добре. Для чого я його запрошую? Аби було чим голову бити?  Та вже й не дуже б’ється. Так, звичка якась дурна. Навіть сваритися нудно. Люблю його. Рідний він мені. Але якщо він приходитиме частіше, ніж приходив, я вже й не знаю, що з ним робити. Остання розмова про Карпати намалювала в моїй голові картинку, коли ми щодня разом. Щось у мене сумніви, що то аж таке щастя. Демон, як вино. Щодня – не можна.

 

Або ж я сама собі брешу. Я дуже люблю сама собі брехати.  «Виноград ще зелений» — сказала грецька лисичка.

 

***

 

Ланселот. Я про нього часто думаю. Рік тому він до мене і так і сяк – а я ніяк. А тепер я намагаюся побачити його по роботі – а він усі справи зі мною на помічника скидує. Нормально? І то звонить, питає як справи і все обіцяє, що каву будем пити. А коли – не каже.

 

Я його як вперше побачила – навіть подумати не могла, що у такого чоловіка може не бути жінки. Він фліртував, а я думала: «От падлюка. І цей – волоцюга. » А коли дізналася, що він розлучений, схоже, стало пізно. Такі фігня.

 

Збираюся сьогодні на екскурсію. Холодно. Нормальну куртку випрала, беру стару. Мішки чогось під очима провисли. Ще й поштукатурилася в три слоя. Засіб від обвітрення.

 

Майже відпрацювала. Бачу – стоїть. І якби не штукатурка, мішки і не стара куртка, я б його гукнула, дурочку б зіграла і все таке. А так – на фіг показуватися в такому вигляді?

 

Повертаюся спиною. Насправді я дуже хочу, щоб він мене впізнав. Дуже. Не така та штукатурка вже й страшна. Впізнай мене!!! Нехай все буде ненавмисне… Але він проходить мимо.

 

Я зітхаю. Виймаю дзеркальце. Так, штукатурки, мабуть, забагато. Ще й прищик на лобі. Добре, що не побачив.

 

 

***

—         Чому ви не возите у своє  місто туристів з Європи, — питає мене мужчина з групи. – Місто чудове. А Ви — один з найкращих гідів, яких мені довелося бачити.

—         В першу чергу тому, що у селі, де я навчалася, вивчали німецьку мову. А школа була – не ліцей. А в університеті я була занадто кмітливою дівчинкою і знаходила способи здавати екзамени жодного разу не глянувши у словник… Я не знаю жодної іноземної мови…

—         Дурниці. Знаєте анекдот? «Зустріч випускників відбулася на теплоході двієчника Васі.» Не обов’язково усе знати. Досить бажання працювати і вміти домовлятися з людьми. Хіба на Вашому ін’язі  мало розумних і бідних студентів, готових працювати на Вас за копійки?

 

Що ж. Не посперечаєшся.

***

А потім я їхала в порожній маршрутці додому. І думала, що сама не знаю, чого мені треба. Думала, що я дуже хочу возити туристів з Європи. Але якщо займуся цим, заміж вже точно не вийду.

Думала про те, що сильним жінкам важко знайти собі пару. А як живеться слабким жінкам?  Я не знаю. На зупинці передімною сів високий широкоплечий чоловік. Я перестала бачити дорогу перед собою.

Мабуть, саме так сильні широкі плечі закривають перед жінками світ. Закон такий.

За вікном, обганяючи, проплив джип Ланселота. І справді, добре, що йому не впізнати мене  за брудним склом маршрутки.

 

 

Костубате

Кілька разів я публікувала тут замітки.  І стирала. Так, ніби боялася повернутися в минуле. Я чомусь вирішила, що моє життя змінилося. Фігня. Нудно мені без Вільної.

 

Усіх з Новим роком.

Як і раніше я працювала 31, 1, 2, 3. Хороша штука для тих, хто не може прийняти свою самотність. Новий рік з батьками і родиною сестри — нагадування про те, що я мріяла про інакше і досі хочу інакше.

 

Євромайдан.

Я писала багато. Повторю скорочено. Спочатку ми з М. носили яблука і каву мітингувальникам у своєму місті. А потім я таки поїхала в столицю. Як історик не простила б собі не побачити Євромайдан. Вперше їхала, коли все тільки починалося. І мені реально було страшно.

 

Другого разу – везла купу речей, одягу і зібрані кошти.

 

Демон. Вони з дружиною по черзі бавили своє маля. Один вдома – другий на Майдані. Ось де революція відбулася! Не чекала від нього такого. Він же цинік, скептик, за гроші вибори робив. Він же… Їхній. А вийшло – Наш. Працював на Майдані. Грошей не шкодував. У варті стояв. Він каже, що хоче жити в іншій країні. А я думаю, він вкорте тікав. Туди, де можна бути ніким. Туди, де його ніхто не знає.

 

Випадково, чи ні, але одна наша поїздка збіглася. Друзі вже погрузили мене у вагон з усіма «гуманітарними речами». Я ледве знайшла у сумочці квиток і в процесі наробила репету на весь вокзал. Бідний провідник! І вже коли Тихон нарешті зняв з мене куртку, міцно стиснув за плечі і сказав : «Ну все.ВСЕ. заспокойся. Ти їдеш. Все буде добре.». Поцілував і вийшов з вагону, тоді з попереднього сидіння піднявся Демон і сказав : «Сідай біля мене.»

 

А ми щось з пів-року помиритися не можемо. Зустріч — розставання. І кожного разу серйозно. Сексу місяці два не було.

 

Ну, сіла я. А поїзд – нічний експрес. Там сидіння, як у автобусі. 8 годин такої їзди – то кара Божа. Ноги пухнуть, спина ниє. Світло вимкнули. Ми обоє робим вигляд, що спимо. Потім ми робим вигляд, що починаємо гладити одне одного крізь сон. Потім ми накриваємося курткою і все закінчується міньєтом.

 

 

День провели разом. І, не виключно, що це був наш найкращий день. Завдяки Демону мені вдалося зробити хороший репортаж. Але хіба у цьому річ?

 

Пропонував залишитися наніч. Зняв дорогі апартаменти біля Майдану. Я чомусь не змогла.

 

Відтоді у мене нова хвиля ніжності до нього. Я знову його хочу. Як колись. А він, як колись, обіцяє прийти і не приходить.

 

СМС 1

Вільна: Якщо нічого не сталося, то ти просто стомився і поїхав собі додому. Я дуже люблю і ціную все, що маю. Свою свободу, право приймати рішення. Шкода, що я розбавляю все такими гидкими днями, коли чекаєш тебе від ранку, знаючи, що насправді ти не прийдеш. Не буде обіцяної вечері з італійським сиром і оливками… Було б добре нічого до тебе не відчувати. Згадувати  про тебе тоді, коли пора платити кредит, або ремонт робити. Жити, мабуть, було б легко. І тобі було б добре. Правда?

 

СМС2

Вільна:Чого в житті не буває все просто? Чого ми обов’язково знаходимо собі якусь хуйню на свою голову, яка псує життя нам, а ми оточуючим? Ненавиджу ці свята. Не можу зрозуміти, для чого з тобою зустрічаюсь, а ти зі мною. Що я роблю не так? Через що, замість того, щоб тішитися життям я виснажую себе цими стосункаим? Чому ти не прийшов? Чому не сказав, що не прийдеш? Якого чорта це все для мене важливо?

 

 

СМС 3

Вільна:Правильно. Відписувати не треба. І звонити теж. Ти все одно нічого нового не скажеш. Зробим вигляд, що нічого не сталося.

 

СМС 4

Вільна:Мовчи собі!!! Яка різниця! Я буду писати скільки хочу і скільки влізе!!! Знаєш, чого я з тобою? Бо ти сильніший за мене! Єдиний чоловік, який сміливіший, чесніший і розумніший за мене. Це заслуга природи і моїх батьків, що я розумніша за багатьох чоловіків.  Перестаралися. І моя біда, що мені доводиться прикидатися дурнішою і слабшою. Я люблю не тебе, а твою силу, яку ти сам до кінця не усвідомлюєш. Шкода тільки, що моє бажання отримати від цієї сили захист і спокій, жіноче бажання віддатися сильнішому, закінчилися для мене повною залежністю і позбавленням права хоч якось впливати на ситуацію в стосунках. Ти сам це розумієш. Але для чого здалася тобі ця дресировка мене? Тобі нащо це? Навколо стільки молоденьких, гарних, слухняних і тупеньких дівчат. Цікаво, правда?

 

 

СМС

Демон:Хороші есемески. Напиши ще кілька. Подобається їх читати. Якщо вийде, приїду ввечері.

 

СМС 5

Вільна. НАСТУПНОГО ДНЯ : Ще ніколи в житті я не відчувала любов до тебе так гостро. Саме гостро. Як біль, холод або вітер. Раніше так бувало після оргазму з тобою. Мене ще добу тримало. Але відчуття були схожі на п’яну ейфорійну млявіть. А це щось інше, дуже тверезе. Як підсилений у мій хребет стержень. Що ти зі мною робиш?

******

Лежимо в ліжку. Гортаю його волосся. Любуюся котячою жилавістю. Він напівдрімає.

—         Яка у тебе мрія? – питаю тихенько

—         Мммм…

—         Скажи мені..

—         Я все життя шукаю той стан, у якому буде добре і мені і людям, що поруч.

—         Це важко?

—         Я думаю, що головне щастя – любити людей. Головне досягнення — любити усіх людей. А я не можу полюбити навіть двох найближчих людей.

—         Перший – батько. А другий?

—         Я повинен полюбити свою дружину…

 

У мене починають тремтіти руки.

 

—         Хочеш вір, хочеш ні – секс у нас був два роки тому.

 

Я згадую кадр з «Про що говорять чоловіки» («и самое главное, мужики, сказать ей, что у вас с женой уже три года ничего не было…») і думаю, що мій Демон засранець. Проте, він мені це не вперше каже. А бреше він виключно рідко. Крім того, я ж не питала, коли вони там сплять.

 

—         Поїхали в Карпати. На три роки. Я лише ноутбук з собою візьму. Житемемо як відлюдьки  в хаті без лампочки десь під небом. За три роки ти знайдеш відповідді на свої питання. Твоя дружина без тебе стане розумничка і красуня, зробить власний бізнес. За три роки ти мене дістанеш так, що я сама від тебе втечу. Ти повернешся і закохаєшся у свою дружину і житимете щасливо. А я напишу про ці три роки книжку і розбагатію…

—         Мммм… — каже Демон. – говори що хочеш. Тільки помни мені ще спинку…

—         Добре. Не хочеш бути моїм другим чоловіком, будеш третім…

—         Угу… Любить вона мене… Ти ж …

—         … звалю від тебе при першій ліпшій можливості…

—         Тільки п’яти замигтять…

—         Ще пом’яти спинку?

—         Угу….

 

*************

 

Король Артур. Його високість часом прилітає на два дні, цікавиться, як у мене справи. Каже, що читає мій туристичний блог. І знову валить на війну. Сам дізнався, коли у мене День народження і зробив подарунок. А тепер робить вигляд що нічого не робив. Знайома психолог сказала, що я підсвідомо, навмисне вибираю чоловіків, з якими нічого не світить…

—         Якщо ця твердиня впаде перед тобою, я аплодуватиму, — сказала вона.

 

***************

Повернувся Ланселот. Більше нічого.

 

***************

Броджу між фортець, у яких живуть примари несправджених сподівань таких неймовірних, прекрасних і сильних чоловіків. Колись ці хлопці обпеклися. Кожен по-своєму. І тепер нікому не відкривають серця. Одного дня я помітила, що не просто тут гуляю. Я тут вже не для того, щоб стукати у їх двері. У цім краю самотності височить і моя фортеця. І я виходжу за її стіни дедалі рідше.

***************

 

Розучилася писати Вільну. Замітка якась кострубата. Мені спокійно. Мені занадто спокійно. Мені потрібне нервове танго.